Zamknij

Koronawirus. Dramatyczna sytuacja w Moskwie. Korek z karetek pod szpitalem

14.04.2020 12:46
Moskwa. Korek pod szpitalem
fot. YouTube/ RT

W Moskwie przybywa osób zarażonych koronawirusem. W sieci co chwilę pojawiają się nagrania, na których widać w jak ciężkiej sytuacji znalazła się tamtejsza służba zdrowia. Przed szpitalami tworzą się korki utworzone z karetek pogotowia.

Koronawirus szybko rozprzestrzenia się po świecie. Sytuacja jest dramatyczna w wielu krajach m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Francji, czy też w Stanach Zjednoczonych. COVID-19 paraliżuje także Rosję. W stolicy Moskwy pacjenci muszą czekać po 15 godzin, zanim karetka wjedzie do szpitala — przekazał "Super Express".

Zobacz także

W poniedziałek, 13 kwietnia Władimir Putin przyznał, że sytuacja z koronawirusem rozwija się w "nie najlepszym kierunku". Prezydent Rosji dodał także, że szczyt epidemii nie został jeszcze osiągnięty. W poniedziałek sztab kryzysowy potwierdził, że łączna liczba infekcji w Rosji osiągnęła 18328. Od początku pandemii w Rosji przez koronawirusa zmarło 161 osób.

Zobacz także

W Moskwie, na którą przypada ponad 60% wszystkich zakażeń SARS-CoV-2 w Rosji, od poniedziałku weszły nowe przepisy, które mają ograniczyć rozszerzanie się wirusa. Wiele firm zawiesza swoją działalność, przy każdym wjeździe do miasta własnych transportem lub samochodem, konieczny jest specjalny kod elektroniczny. Mieszkańcy otrzymują go przez internet lub SMS. Wcześniej muszą podać swoje dane osobowe i zgłosić cel wyjazdy.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/PAP/Super Express