Zamknij

Śmiertelne żniwo Covid-19. Jedno z największych lotnisk zmieni się w kostnicę

28.03.2020 13:31
Śmiertelne żniwo Covid-19. Jedno z największych lotnisk zmieni się w kostnicę
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Lotnisko w Birmingham, które jest drugim pod względem liczby ludności miastem w Wielkiej Brytanii, stanie się tymczasową kostnicą - poinformowały zagraniczne agencje. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która w ekspresowym tempie pustoszy Anglię. Na początku ma ona pomieścić 1500 ciał, ale w przypadku dalszego rozprzestrzeniania się wirusa - nawet 12 tysięcy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Wielkiej Brytanii zbiera śmiertelne żniwo. Rzecznik lotniska oraz policja regionu West Midlands potwierdziły, że prace nad przystosowaniem jednego z hangarów do tego, by mogły tam być przechowywane ciała zmarłych już się zaczęły. Według planu w przypadku gdyby liczba zgonów drastycznie rosła, będą trafiać tam ciała z całego regionu - nie tylko zmarłych z powodu Covid-19 - bo istnieją obawy, że pojemność istniejących kostnic osiągnie maksymalny poziom. W razie potrzeby lotnisko będzie mogło pomieścić nawet 12 tysięcy ciał.

Zobacz także

Tymczasowy szpital dla zakażonych koronawirusem

Lotnisko znajduje się w niedalekiej odległości od Narodowego Centrum Wystawienniczego (NEC), które - jak potwierdził w piątek Simon Stevens, szef angielskiego oddziału NHS, czyli brytyjskiej publicznej służby zdrowia - zostanie przekształcone w tymczasowy szpital dla zakażonych koronawirusem. Ma on zacząć przyjmować pacjentów już w połowie kwietnia. Będzie mógł pomieścić nawet 5 tysięcy chorych.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Wprawdzie ze względu na szybko rosnące liczby w całym kraju nie ma dokładnych, aktualnych statystyk, ale wiadomo, że region West Midlands jest drugim pod względem zarówno zgonów, jak i zakażeń Covid-19 po Londynie. Według podanego w piątek po południu bilansu do tej pory w Wielkiej Brytanii wykryto 14 579 przypadków koronawirusa, z czego 759 zakończyło się zgonem pacjentów. Wzrost zgonów o 181 w ciągu ostatniej doby był największym do tej pory od początku epidemii.

RadioZET.pl/PAP