Zamknij

Bilans koronawirusa na świecie. USA będą epicentrum pandemii?

28.03.2020 13:12
Bilans koronawirusa na świecie. USA będą epicentrum pandemii?
fot. Wojciech KUBIK/East News

USA mogą stać się epicentrum pandemii koronawirusa – alarmują eksperci. To kraj,  wktórym jak dotąd wykryto najwięcej zakażeń na świecie. Liczba ta przekroczyła już 200 tysięcy. Z kolei światowy bilans to ponad 500 tysięcy zakażonych i 25 tysięcy zmarłych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na całym świecie trwa koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźne dla życia zapalenie płuc Covid-19.

Zobacz także

Pandemia objęła już 202 kraje, w których prawie 552 tysięcy osób zostało zakażonych, a około 25 tysięcy zmarło.

USA epicentrum pandemii?

Do 1619 wzrosła liczba osób zmarłych zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. W piątek odnotowano ponad 400 zgonów i był to kolejny dzień z rzędu z rekordową liczbą.

Zobacz także

W sumie od początku pandemii koronawirusa zakażonych jest 101 819 osób - podaje na swej stronie internetowej dziennik "New York Times". Od czwartku USA są krajem, w którym wykryto najwięcej zakażeń na świecie. Z dnia na dzień liczba zakażonych koronawirusem i zmarłych z powodu Covid-19 w USA rośnie.

Po raz pierwszy dzienna liczba zmarłych z SARS-CoV-2 przekroczyła sto w poniedziałek. W ciągu trzech dni liczba zainfekowanych podwoiła się - jeszcze we wtorek wynosiła 50 tysięcy. Eksperci i lokalne władze ostrzegają, że szczyt epidemii jeszcze przed Amerykanami.

Zobacz także

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że Stany Zjednoczone z prawie 330 milionami mieszkańców mogą stać się kolejnym epicentrum pandemii. Obecnie większość zgonów rejestrowana jest w stanie Nowy Jork. Duże ogniska choroby występują też w stanie Waszyngton, w Kalifornii, Michigan, Luizjanie i w New Jersey.

Zobacz także

Od początku pandemii koronawirusa, który najpierw pojawił się w Chinach w grudniu ub.r., na świecie stwierdzono ponad 551,8 tys. zakażeń, prawie 24,9 tys. osób zmarło - wynika z najnowszego zestawienia agencji Reutera.

 

RadioZET.pl/PAP