Zamknij

Stablizacja epidemii we Włoszech jest blisko? Tak twierdzi WHO

30.03.2020 21:37
Stablizacja epidemii we Włoszech jest blisko? Tak twierdzi WHO
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Blokady i rygorystyczne środki stosowane we Włoszech przez ostatnie dwa tygodnie powinny wkrótce doprowadzić do stabilizacji epidemii koronawirusa, ale konieczna będzie czujna obserwacja - powiedział w poniedziałek ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Mike Ryan.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na całym świecie trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźne dla życia zapalenie płuc Covid-19. Wśród krajów Europy, epicentrum zachorowań są Włochy - tam liczba śmiertelnych ofiar wirusa zbliża się do 12 tysięcy.

Zobacz także

Mamy nadzieję, że Włochy i Hiszpania są już blisko (stabilizacji - PAP), ale wirus sam się nie pokona, należy go przycisnąć poprzez działania ochrony zdrowia publicznego

- powiedział na konferencji prasowej dr Ryan.

Zobacz także

Niedługo spowolnienie epidemii we Włoszech? Tak ocenia ekspert

Ekspert do spraw sytuacji nadzwyczajnych WHO ocenił, że we Włoszech powinniśmy zacząć widzieć spowolnienie epidemii, ponieważ "obserwowane dziś przypadki tak naprawdę odzwierciedlają ekspozycję sprzed dwóch tygodni", to znaczy kiedy obowiązywały najostrzejsze ograniczenia w ruchu ludności.

Zobacz także

Bilans zgonów z powodu Covid-19 we Włoszech wynosi 11591, z czego 812 osób zmarło w ciągu ostatniej doby. Potwierdzonych zakażeń koronawirusem jest w całym kraju 101739, przy czym dobowy wzrost o 4050 jest najniższy od 17 marca.

Zachęcamy do sprawdzenia aktualnej mapy zachorowań na Covid-19 w Polsce.