Zamknij

101-latek nie może wyprawić urodzin przez koronawirusa. Jest gorąca prośba

25.03.2020 15:52
101-latek nie może wyprawić urodzin przez koronawirusa. Jest gorąca prośba
fot. Mohamad Sofa/Twitter Printscreen

To zdjęcia szturmem obiegło sieć. 101-letni Owen nie może zorganizować swoich urodzin - pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany. W związku z tym wystosował prośbę do internautów z całego globu - chciałby dostać prezent urodzinowy w postaci 101 tysięcy łapek w górę pod zdjęciem, które zamieścił w mediach społecznościowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdjęcie robi furorę w Internecie. Udostępnił je na Twitterze stały przedstawiciel ONZ oraz działacz na rzecz klimatu z Libanu, Mohamad Safa.

Zobacz także

Na fotografii widzimy uśmiechniętego Owena – 101-letniego obywatela USA, który nie może w tym roku wyprawić imprezy urodzinowej. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Na zamieszczonym zdjęciu 101-latek trzyma tablicę z napisem informującym o jego sytuacji i w zamian prosi internautów z całego świata  o pomoc – pozostawienie 101 tysięcy łapek w górę pod chwytającą za serce fotografią.

101-latek nie może wyprawić urodzin przez koronawirusa

101-letni Owen zmuszony jest do przestrzegania zasad samotnej kwarantanny. Jako osoba w podeszłym wieku jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zakażenie koronawirusem. Ze względu na ograniczenia wprowadzone przez pandemię, jego uroczystość urodzinowa została anulowana. Mohamad Safa postanowił mu pomóc, kierując prośbę o pozostawienie lajków do swoich 78 800 obserwatorów na Twitterze.

"Cześć, jestem Owen. Skończę 101 lat 31 marca. Moja impreza została odwołana z powodu izolacji społecznej. Pomóż mi świętować urodziny i zdobyć 101 000 polubień / komentarzy" – głosi internetowa prośba Amerykanina.

Życzenia płyną z całego świata

Pod fotografią, urodzinowe życzeniu starszemu mężczyźnie składają masowo ludzie z całego świata.

Zobacz także

"Łał, dobrze wyglądasz Owen. Życzę miłego 101-lecia, młody człowieku i bądź bezpieczny" – napisał pod postem jeden z użytkowników Twittera.

Zobacz także

"Cześć Owen! Wszystkiego najlepszego z Sydney w Australii. Trzymaj się ciepło i nie imprezuj zbyt mocno w swoim wielkim dniu" – komentował inny.

Zobacz także

"Życzę wszystkiego najlepszego! Najlepsze życzenia z Hongkongu!" – dołączył się kolejny internauta.

RadioZET.pl/Twitter-Mohamad Sofa/DailyMail