Zamknij

Roznosi listy przebrany za różne postacie. Chce umilić czas ludziom w izolacji

01.04.2020 15:18
Roznosi listy przebrany za różne postacie. Chce umilić czas ludziom w izolacji
fot. JonnTheVikingMatosn/Instagram Printscreen

Egipcjanin, Cheerleaderka lub grecki żołnierz, dostarczający codzienną pocztę? Na taki pomysł wpadł pewien 39-letni brytyjski listonosz, który postanowił umilić czas spędzony na kwarantannie odizolowanym obywatelom. Kurier przebiera się w fantazyjne stroje i roznosi listy mieszkańcom West Boldon (UK).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Wielkiej Brytanii zbiera śmiertelne żniwo – z powodu zakażenia Sars-Cov-19 zmarło już 1789 osób. Rząd podjął radykalne kroki w zakresie izolacji społecznej: Anglicy mogą wychodzić z domu tylko w uzasadnionych przypadkach jak wizyta u lekarza, pójść do pracy czy do sklepu w celu zrobienia niezbędnych zakupów.

Zobacz także

39-letni listonosz Jon Matson wpadł na oryginalny pomysł, który ma podnieść na duchu osoby odbywające kwarantannę w całkowitym odosobnieniu. Pogodny 39-latek – który na co dzień zatrudniony jest w firmie kurierskiej Royal Mail – dostarcza pocztę odizolowanym obywatelom w wymyślnych przebraniach.

Zobacz także

Fantazja listonosza z UK nie zna granic. Mężczyzna wszystkie swoje "metamorfozy" dokumentuje w mediach społecznościowych. Listonosz dostarczał już przesyłki przebrany za bohaterkę popularnej kreskówki "Little Bo Peep", cheerleaderkę, greckiego żołnierza i Egipcjanina. Jak jednak podkreśla, w najbliższych dniach mieszkańcy West Boldon powinni spodziewać się kolejnych fantazyjnych postaci, wrzucających listy do ich skrzynek pocztowych.

39-letni listonosz jest również ojcem dwójki dzieci.

"Czemu nie dać im się uśmiechnąć?"

Jak przyznał w rozmowie z mediami, zatrudniająca go firma pozwoliła mu na niecodzienne stroje pod warunkiem, że zawsze będzie miał przy sobie dowód osobisty i firmowe obuwie.

W rozmowie z "Sunderland Echo" powiedział, że podjął taką inicjatywę ponieważ chce dać odizolowanym mieszkańcom trochę radości w tym ciężkim okresie.

Zobacz także

W tej chwili wszyscy są niepewni, a ty jesteś jedyną osobą spoza rodziny, którą widzą, więc czemu nie dać im się uśmiechnąć?

- stwierdził 39-latek.

Zaznaczył również, że jego aktywność zaczęła być coraz szerzej komentowana w Internecie i została przyjęta bardzo pozytywnie, zaś pierwsze reakcje ludzi, którym dostarczał przesyłki w przebraniach, opisywał jako "niesamowite".

 

RadioZET.pl/mirror.co.uk/Instagram