Zamknij

Ryanair i British Airways odwołują setki lotów. Przyczyną epidemia koronawirusa

02.03.2020 22:44
Ryanair i British Airways odwołują setki lotów. Przyczyną epidemia koronawirusa
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Linie lotnicze British Airways oraz Ryanair odwołały setki lotów na trasach europejskich, a w przypadku tego pierwszego przewoźnika też do Nowego Jorku, co jest związane ze spadkiem popytu w efekcie epidemii koronawirusa - poinformowano w poniedziałek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus na świecie rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie.

Zobacz także

W związku ze zmniejszonym popytem wynikającym z trwającą kwestią koronawirusa łączymy kilka lotów w okresie od 16 do 28 marca. Będziemy kontaktować się z klientami w sprawie odwołanych lotów, aby omówić ich opcje podróży, w tym zmianę rezerwacji na innych przewoźników, tam gdzie to możliwe, pełny zwrot kosztów lub rezerwację z BA na późniejszy termin podróży

British Airways

Odwołane zostały niektóre loty z lotniska Heathrow do Włoch, Francji, Austrii, Niemiec, Belgii, Irlandii i Szwajcarii - łącznie 171 lotów pomiędzy 17 a 28 marca, a także 12 lotów na nowojorskie lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego w tych samych datach. Ponadto odwołanych zostało siedem lotów w dniach 16-25 marca z innego londyńskiego lotniska, Gatwick do Włoch, Francji i Albanii, zaś z London City - 26 lotów do Włoch i Niemiec pomiędzy 17 a 28 marca.

Zobacz także

British Airways poinformowały także o kolejnym przedłużeniu zawieszenia lotów do Chin kontynentalnych - tym razem do 17 kwietnia.

Zobacz także

Ryanair odwołuje kursy

Z kolei irlandzki niskokosztowy przewoźnik Ryanair poinformował, że pomiędzy 17 marca a 8 kwietnia, w związku "ze znaczącym spadkiem rezerwacji", będzie działał według ograniczonego rozkładu, co w szczególności dotyczy lotów do i z Włoch, które są najważniejszym rynkiem dla tej linii. Na niektórych trasach liczba lotów spadnie o jedną czwartą.

We Włoszech, które są największym w Europie ogniskiem koronawirusa, liczba ofiar śmiertelnych epidemii wzrosła w poniedziałek do 52, a potwierdzonych przypadków - do 1835.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje
Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia
Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]
Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/PAP