Zamknij

Koronawirus dotarł do Belgii. Chory leciał tym samym samolotem, co Polacy

04.02.2020 11:50
Koronawirus
fot. Evgeny Yepanchintsev/SPUTNIK Russia/East News

Koronawirus w Belgii. Służby publiczne potwierdziły pierwszy przypadek koronawirusa na terenie kraju. Wirusa wykryto u jednego z Belgów, którzy wrócili z Chin. Jak podaje Wirtualna Polska, chory wracał do kraju tym samym samolotem, co Polacy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus został stwierdzony u jednego z dziewięciu Belgów, którzy wrócili niedawno z Chin. Byli poddani kwarantannie w szpitalu wojskowym w Brukseli i po przeprowadzaniu badań u jednej z osób stwierdzono koronawirusa.

Pacjent, którego tożsamość nie została ujawniona, jest w dobrym stanie. Belg należał do grupy około 350 Europejczyków, w tym dziewięciu Belgów, którzy zostali dobrowolnie przetransportowani z prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

''Wirtualna Polska'' podaje, że Belg wracał z Chin tym samy samolotem, co Polacy. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz uspokaja - wszyscy ewakuowani czują się dobrze i są pod opieką. — W ciągu 24 godzin poinformujemy o wynikach testów — powiedział w rozmowie z ''WP''. 

Zobacz także

Koronawirus w Europie 

W Europie przypadki koronawirusa stwierdzono jak dotąd we Francji, w Niemczech, Finlandii, we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Zobacz także

W Chinach według danych opublikowanych we wtorek przez państwową komisję zdrowia liczba zainfekowanych wzrosła w poniedziałek do 20 438 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dotychczas łącznie 426 osób. Przypadki zakażenia stwierdzono w 25 krajach - zakażonych jest tam w sumie 151 osób; poza ChRL zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem.

RadioZET.pl/PAP/Wirtualna Polska