Zamknij

Koronawirus dotarł do Europy. Są pierwsze przypadki zakażenia

24.01.2020 20:46
Koronawirus dotarł do Europy. Są pierwsze przypadki zakażenia
fot. PAP/EPA/MOURAD BALTI TOUATI

Francuska minister zdrowia Agnes Buzyn poinformowała w piątek, że we Francji pojawiły się dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan. Jak pisze AFP, to pierwsze osoby w Europie, u których stwierdzono koronawirus. Jakiś czas później, francuskie władze potwierdziły obecność trzeciego zakażenia koronawirusem na terenie kraju.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w Bordeaux, a drugi w okolicach Paryża - podaje Reuters. O trzecim poinformowało w piątek przed północą.

Zobacz także

Śmiercionośny wirus atakuje

Koronawirus sieje spustoszenie w Chinach. Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała w piątek, że liczba osób zakażonych wynosi obecnie 830. Poinformowała też, że 26 osób zmarło z powodu ostrego zapalenia płuc spowodowanego wirusem, który po raz pierwszy wykryto w mieście Wuhan. Ponadto, wirus mógł dotrzeć także na Białoruś. Kobieta, która wróciła z Chin z nietypowymi objawami, jest obecnie w izolatce pod stałą opieką specjalistów.

Zobacz także

Również w piątek władze Japonii poinformowały o drugim już przypadku zakażenia koronawirusem w tym kraju. Zakażony 40-letni mężczyzna powrócił do Japonii w sobotę z Wuhan. Zakażony Japończyk znajduje się obecnie w szpitalu w Tokio, gdzie przebywa na obserwacji - podało japońskie ministerstwo zdrowia.

W obawie przed rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego koronawirusa w samym Państwie Środka, władze Chin zarządziły blokadę komunikacyjną trzech miast, gdzie wcześniej odnotowano występowanie wirusa: Wuhan, Ezhou i Huanggang nad rzeką Jangcy. Wszystkie trzy ośrodki miejskie znajdują się w prowincji Hubei.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Reuters/AFP