Zamknij

Kolejne kraje w Europie z koronawirusem. Władze potwierdzają przypadki zakażenia

27.02.2020 07:27

Władze Rumunii potwierdziły w środę późnym wieczorem pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem. Jak poinformował minister zdrowia, chorobą zaraził się mężczyzna mieszkający na południu kraju. Pierwsze przypadki zakażenia SARS-CoV-2 potwierdzono także w Danii i Estonii.

Kolejne kraje w Europie z koronawirusem. Władze potwierdzają przypadki zakażenia
fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER
Mężczyzna miał bezpośredni kontakt z obywatelem Włoch, który podróżował do Rumunii na początku tego miesiąca Victor Costache, minister zdrowia w Rumunii

Koronawirus w kolejnym europejskim państwie. Szef rumuńskiego resortu zdrowia Victor Costache dodał, że mężczyzna "jest w dobrym stanie i zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego w Bukareszcie".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus  w Rumunii

We wtorek telewizja Realitatea Plus, cytując źródła z sektora medycznego, poinformowała o pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem w Rumunii, jednak jeszcze tego samego dnia wiceminister zdrowia Rumunii Andrei Baciu w rozmowie z agencją Reutera zdementował te doniesienia.

Zobacz także

W Danii i Estonii potwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa

Władze Danii i Estonii potwierdziły w czwartek pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem z Chin. W Danii zainfekowany to mężczyzna, który wrócił z nart na północy Włoch. Z kolei w Estonii patogen stwierdzono u mężczyzny, który wrócił z Iranu.

Jak sprecyzowały duńskie służby sanitarne, zakażony został odizolowany we własnym domu.

Z kolei zakażony w Estonii to mężczyzna mający zezwolenie na stały pobyt w tym kraju - poinformował minister opieki społecznej Tanel Kiik, cytowany przez agencję Interfax. "Według moich informacji jest obywatelem Iranu" - powiedział Kiik estońskiej telewizji

Koronawirus atakuje Europę

Koronawirus wywołujący ostrą niewydolność układu oddechowego Covid-19 zabił już około 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do ponad 80 tys.

Zobacz także

Największa epidemia w Europie ma miejsce we Włoszech z 424 infekcjami i 12 ofiarami śmiertelnymi.

 

RadioZET.pl/PAP