Zamknij

Kolejny światowy rekord zakażeń w Indiach. "Ta burza wstrząsnęła krajem"

25.04.2021 13:17
Koronawirus w Indiach. Rekord zakażeń, nowe obostrzenia
fot. PAP/EPA/PIYAL ADHIKARY

Indie biją kolejny światowy rekord wykrytych zakażeń koronawirusem w ciągu doby. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono blisko 350 tys. przypadków. Władze stolicy w Delhi przedłużyły lockdown o tydzień, do 3 maja.

Koronawirus wymknął się w Indiach spod kontroli. Wskaźniki nowych zakażeń i zgonów rosną, mimo nałożenia nowych obostrzeń. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło w Indiach 2767 osób w związku z Covid-19 – to również najwyższy wynik od początku pandemii. Wykryto dokładnie 349 691 przypadków zakażenia.

Łącznie od początku epidemii w Indiach zdiagnozowano 16,96 mln przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 192 311 zgonów. W dobie drugiej fali zakażeń pewne jest, że obie oficjalne statystyki znacząco wzrosną.

Koronawirus paraliżuje Indie. Kolejny rekord zakażeń, Delhi przedłuża lockdown

Premier Indii Narendra Modi wezwał w niedzielę wszystkich obywateli do przyjmowania szczepionek przeciwko Covid-19 i zachowania ostrożności, mówiąc, że "burza infekcji" wstrząsnęła krajem. Dodajmy, że właśnie z Indii pochodzi podwójna mutacja koronawirusa, czyli wariant, który może opierać się działaniu szczepionek.

"Nasze nastroje były bardzo dobre po pomyślnym poradzeniu sobie z pierwszą falą" - powiedział Modi w przemówieniu radiowym. "Ale ta burza wstrząsnęła krajem" - zaznaczył, odnosząc się do drugiej fali epidemii koronawirusa w Indiach.

Z kolei premier terytorium stołecznego Delhi Arvind Kejriwal powiedział w niedzielę, że lockdown będzie obowiązywał tu do 3 maja w sytuacji, gdy liczba przypadków koronawirusa gwałtownie rośnie.

RadioZET.pl/PAP