Zamknij

Irlandia: Koronawirus potwierdzony u ucznia. Szkoła zamknięta na dwa tygodnie

02.03.2020 13:44
Koronawirus
fot. ap/Associated Press/East News

Koronawirus w Irlandii. Jak informuje BBC, szkoła średnia w Dublinie została zamknięta na 14 dni z powodu obaw związanych z koronawirusem. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego ucznia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Europie wciąż się rozprzestrzenia. W Unii Europejskiej stwierdzono obecnie 2,1 tys. przypadków koronawirusa w 18 państwach członkowskich, a zmarło 38 osób. Największą liczbę przypadków odnotowano we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, Francji oraz Niemczech. 

Koronawirus w Irlandii. Szkoła zamknięta na 14 dni 

Uczeń szkoły średniej w Dublinie jest pierwszą osobą w Irlandii, u której zdiagnozowano koronawirusa rozprzestrzeniającego się po całym świecie. Młody mężczyzna przebywa pod opieką lekarzy na oddziale izolacyjnym szpitala Mater w Dublinie.

Uczeń złapał koronawirusa podczas pobytu w jednym z rejonów północnych Włoch, w którym odnotowano największy wybuch epidemii w Europie.

Władze zdecydowały o zamknięciu szkoły do 16 marca 2020. Sytuacja dotyczy 400 dzieci oraz nauczycieli. 

Zobacz także

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w środkowych Chinach. Od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca br. zanotowano ponad 87 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym blisko 3 tys. zgonów.

Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce odradza podróże m.in. do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. 

RadioZET.pl/BBC/RTE.ie/PAP