Zamknij

Koronawirus w kolejnym państwie w Europie. Młoda kobieta wróciła z Wuhan

31.01.2020 18:21

U 20-letniej kobiety, która 24 stycznia wróciła do Szwecji z okolic miasta Wuhan w Chinach, wykryto koronawirusa - poinformowały w piątek władze regionu Joenkoeping na południu kraju. To pierwszy potwierdzony przypadek tego wirusa w Szwecji.

Koronawirus w kolejnym państwie w Europie. Młoda kobieta wróciła z Wuhan
fot. PAP/EPA/Mikael Fritzon

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus potwierdzony w kolejnym, europejskim kraju - mowa tym razem o Szwecji.

Zobacz także

Początkowo kobieta nie odczuwała żadnych dolegliwości. Podejrzenie choroby zgłosiła przez telefon i następnie została przewieziona do szpitala. Obecnie przebywa w izolatce w Joenkoeping, a jej stan określany jest jako dobry.

Zobacz także

Według szwedzkich służb medycznych kobieta po przybyciu do Szwecji nie spotykała się z nikim.

"Nikt inny nie został zakażony"

Przyjmujemy, że nikt inny nie został zakażony. Traktujemy to jako pojedynczy przypadek. Prawdopodobieństwo dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa jest niskie Malin Bengner, lekarz epidemiolog

Szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego podał w piątek, że dotychczas przeprowadzono analizy 20 próbek na obecność koronawirusa u osób, które wróciły z Chin. Kobieta z Joenkoeping jest na razie jedynym potwierdzonym przypadkiem zakażenia.

Zobacz także

W chińskim mieście Wuhan przebywa obecnie 15 szwedzkich obywateli. Służby dyplomatyczne Szwecji starają się umożliwić im powrót do kraju.

 

RadioZET.pl/PAP