Zamknij

4-miesięczna dziewczynka zmarła na COVID-19. Rodzina dziecka ma ważny apel

27.04.2020 13:11
Jerel La Santa z córką
fot. Twitter.com/NBCNewYork

4-miesięczna córeczka strażaka Jay-Natalie La Santa zmarła w szpitalu w Nowym Jorku. Dziewczynka jest jedną z najmłodszych ofiar COVID-19. Jej rodzina zwróciła się do internautów z ważnym apelem.

Niemowlę trafiło do placówki w sobotę 21 marca z powodu wysokiej gorączki. Pierwsze wyniki testów na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. SARS-CoV-2 nie potwierdzono także u rodziców dziewczynki. Powtórne badanie Jay-Natalie wykazało COVID-19.

Zobacz także

Przez pierwsze dwa tygodnie niemowlę nie spało i „walczyło z chorobą” – mówiła babcia dziewczynki Wanda La Santa w rozmowie z portalem nbcnews.com. W pewnym momencie stan Jay-Natalie zaczął się nawet poprawiać.

Jej płuca się oczyszczały, rodzina była dobrej myśli

- relacjonowała babcia dziecka.

Zobacz także

4-miesięczne niemowlę ofiarą koronawirusa. Babcia dziewczynki apeluje

Dziewczynka zmarła w miniony poniedziałek, 20 kwietnia. Jak podaje CNN, dziecko należało do grupy podwyższonego ryzyka, cierpiało m.in. na problemy z sercem.

Rodzina Jay-Natalie jest zdruzgotana. "Była naszym skarbem" - mówiła babcia dziewczynki. Kobieta podkreśliła, że dzieli się tą tragedią z mediami, by przestrzec innych przed epidemią koronawirusa. "To nie żarty" – podsumowała.

Pod zdjęciem Jerela La Santy, opublikowanym w mediach społecznościowych, na którym trzyma on na rękach swoją córeczką, spływają kondolencje z całego świata. 

RadioZET.pl/CNN/NBCNews.com