Zamknij

Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. "Nigdy wcześniej do tego nie doszło"

29.03.2020 10:50
Koronawirus w USA. Nie żyje niemowlę chore na Covid-19
fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

W USA zmarło niemowlę chore na Covid-19. Zaledwie kilka dni wcześniej świat obiegły też wiadomości o śmierci zakażonych koronawirusem nastolatek z Francji i Panamy.

O śmierci niemowlęcia zakażonego koronawirusem poinformował w sobotę gubernator stanu Illinois w USA J.B. Pritzker. Podkreślił, że śmierć tak małego dziecka z powodu choroby Covid-19 to rzadkość.

Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka. Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek

- powiedział Pritzker. Dyrektor departamentu zdrowia publicznego w stanie Illinois, dr Ngozi Ezike potwierdził, że „nigdy wcześniej nie doszło do śmierci niemowlęcia z powodu Covid-19". Obecnie trwa dochodzenie, które ma pomóc w ustaleniu pełnej przyczyny śmierci dziecka.

Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa. Jeśli nie po to, aby chronić siebie, to po to, by chronić ludzi wokół nas

- dodał.

Zobacz także

Umierają zakażone koronawirusem dzieci i nastolatki

CNN przypomina, że w Chinach był przypadek wywołanej Covid-19 śmierci dziecka, które nie przekroczyło pierwszego roku życia. Natomiast w Nashville w stanie Tennessee stwierdzono niedawno zakażenie koronawirusem u dwumiesięcznego niemowlęcia. Na Florydzie zakażone jest dziecko, nie mające jeszcze roku.

W czwartek świat obiegła informacja o śmierci zakażonej 16-latki z Francji. To najmłodsza ofiara koronawirusa w tym kraju. Informacja wstrząsnęła opinią publiczną zwłaszcza, że nastolatka nie miała poważnych objawów, a dwa testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. Wcześniej w Panamie zmarła zakażona koronawirusem 13-letnia dziewczynka.

RadioZET.pl/PAP/CNN/New York Times