Zamknij

Kolejny koronawirus w luksusowym hotelu na Teneryfie. Byli tam też Polacy

29.02.2020 21:50
Kolejny koronawirus w luksusowym hotelu na Teneryfie. Byli tam też Polacy
fot. PAP/EPA/RAMON DE LA ROCHA

Resort zdrowia w regionalnym rządzie Wysp Kanaryjskich poinformował w sobotę wieczorem o nowym, piątym przypadku zakażenia koronawirusem wśród turystów hotelu H10 Costa Adeje Palace na Teneryfie, gdzie wypoczywali m.in. Polacy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus stwierdzono u włoskiego turysty, jednej z sześciu osób, przebywających w swoich pokojach, odizolowanych od reszty gości. Osoby te należały do bliskiego otoczenia włoskiego lekarza, pierwszej osoby w hotelu, u której stwierdzono koronawirusa.

Zobacz także

Lekarz, jego żona i dwóch innych turystów z Włoch, którzy z nimi przyjechali, pozostają w szpitalu na Teneryfie. Stan ich zdrowia oceniany jest jako dobry.

Zobacz także

Nowy przypadek Covid-19 w hotelu nie wpłynie na rozpoczęty proces repatriacji około 140 hotelowych gości, gdyż nie mieli oni kontaktu z zakażonymi. Piąty zakażony przebywał odizolowany w swoim pokoju i nie miał bezpośredniego kontaktu z otoczeniem - poinformowały lokalne władze.

Od piątku turyści stopniowo opuszczają hotel. Do tej pory wyjechało 57 osób.

W hotelu tym przebywali Polacy

Rzeczniczka rady ds. zdrowia w rządzie Wysp Kanaryjskich Veronica Martinez podała, że konsulat RP w Madrycie otrzymał listę polskich obywateli z grupy gości opuszczających hotel, którzy wrócą do kraju. Konsulat nie ujawnia danych tych osób.

Zobacz także

Władze Wysp Kanaryjskich pozostają w kontakcie z ambasadami krajów pochodzenia turystów w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego i przewidzianym w takim przypadku protokołem. Stan zdrowia tych osób powinien być monitorowany po powrocie do ich krajów - przekazało lokalne ministerstwo zdrowia.

Do tej pory na Wyspach Kanaryjskich stwierdzono siedem przypadków koronawirusa, w tym jeden uznany już za wyleczony.

W całej Hiszpanii według stanu na sobotę wieczór było 52 zakażonych - poinformowały służby sanitarne.

 

RadioZET.pl/PAP