Zamknij

Koronawirus we Włoszech. Chińscy turyści przebywali tam od 10 dni

30.01.2020 23:52
Coronavirus in Italy
fot. PAP/EPA

Koronawirus we Włoszech. Dwa pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa stwierdzono w czwartek we Włoszech. Chorzy to dwoje chińskich turystów, którzy nocowali w hotelu w Rzymie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus dotarł do Włoch. Chińscy turyści przebywają od środy w stołecznym szpitalu zakaźnym, dokąd trafili z objawami choroby. Informację ogłosił premier Giuseppe Conte.

W czwartek potwierdzono, że Chińczycy zarazili się groźnym wirusem. We Włoszech przebywają od 10 dni. 

Premier Giuseppe Conte na konferencji prasowej ogłosił, że Włochy wstrzymują ruch lotniczy z Chinami. - Jesteśmy pierwszym krajem UE, który wprowadza tego rodzaju środek zapobiegawczy - dodał. 

Zobacz także

Epidemia wywołującego zapalenie płuc koronawirusa, która wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach, zabiła już w tym kraju co najmniej 170 osób, a u ponad 7,7 tys. wykryto zakażenie – podała w czwartek państwowa komisja zdrowia. Przypadki zarażonych osób odnotowano już we wszystkich prowincjach kraju, a także w kilkunastu państwach świata, w tym czterech europejskich: Niemczech, Francji, Finlandii i Włoszech

Koronawirus. WHO ogłasza międzynarodowy alert

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w czwartek po spotkaniu komitetu kryzysowego, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi obecnie zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. O decyzji poinformował dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Szef WHO poinformował również, że Światowa Organizacja Zdrowia jest przeciwna ograniczeniom w podróży i handlu z Chinami z powodu koronawirusa. Wyraził też przekonanie, że środki, które Chiny podejmują, są wystarczające, by "odwrócić trend".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP