Zamknij

Gubernator zagrożonego regionu w samoizolacji. Mógł mieć kontakt z koronawirusem

27.02.2020 10:05
Gubernator zagrożonego regionu w samoizolacji. Mógł mieć kontakt z koronawirusem
fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Gubernator najbardziej zagrożonego z powodu koronawirusa regionu Włoch przez najbliższe tygodnie przebywać będzie w izolacji - dowiadujemy się z zagranicznych mediów. Okazało się, że miał kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenia Sars-CoV-2. Przewodniczący władz regionu wydał w tej sprawie specjalnie oświadczenie podkreślając, że zamierza w ten sposób "uchronić wszystkich mieszkańców".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przewodniczący władz włoskiego regionu Lombardia Attilio Fontana ogłosił w środę wieczorem, że przez dwa najbliższe tygodnie będzie w samoizolacji, ponieważ u jego bliskiej współpracownicy stwierdzono zarażenie koronawirusem.

Zobacz także

Fontana jest jednym z najczęściej występujących lokalnych polityków w dniach kryzysu na tle szerzenia się wirusa, bo to w Lombardii notuje się większość z przypadków zarażeń koronawirusem we Włoszech. W środę odwołał swoją konferencję prasową.

Zobacz także

"Wybieram samoizolację, by bronić wszystkich mieszkańców"

Następnie w oświadczeniu złożonym w mediach społecznościowych gubernator regionu zakładając maseczkę ochronną powiedział: "Wybieram samoizolację, by bronić wszystkich mieszkańców Lombardii". Zaznaczył, że robi to wyłącznie w ramach prewencji, bo jego test jest negatywny.

Poinformował, że zarażona osoba, z którą współpracuje, kontaktowała się ze sztabem kryzysowym, koordynującym działania. Dlatego postanowił chodzić w maseczce i pozostanie w samoizolacji w domu i w biurze w trosce o osoby z jego najbliższego otoczenia.

Zobacz także

Kiedy mnie tak zobaczycie w najbliższych dniach, nie przestraszcie się

Attilio Fontana

Koronawirus we Włoszech

Przypomnijmy, że obecnie Włochy są największym europejskim ogniskiem śmiercionośnego koronawirusa. Liczba osób zakażonych w tym kraju w środę wzrosła już do 424. W środę wieczorem również zmarła dwunasta osoba, cierpiąca na COVID-19 w regionie Emilia- Romania. Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem odnotowano w Apulii.

RadioZET.pl/PAP