Zamknij

Byli małżeństwem 63 lata. Zmarli na Covid-19 w odstępie godziny

17.11.2020 20:52
małżeństwo zmarło na COVID
fot. Shutterstock

Małżeństwo z Włoch, które spędziło ze sobą 63 lata, przegrało walkę z koronawirusem. Olga i Vincenzo zmarli na Covid-19 w odstępie godziny w tym samym szpitalu - tę historię mieszkańców okolic Mediolanu opisują we wtorek lokalne media. Byli nierozłączni niemal do ostatniej chwili.

Koronawirus zabił starsze małżeństwo z okolic Mediolanu. Para spędziła ze sobą 63 lata. 83-letnia Olga i rok od niej młodszy Vincenzo Molino mieszkali w Sesto San Giovanni w Lombardii. Jedna z ich wnuczek powiedziała dziennikarzom, że jej dziadkowie byli bardzo ostrożni i prawie nie wychodzili z domu z powodu pandemii koronawirusa.

Vincenzo zachorował pierwszy na początku listopada, a wkrótce potem źle poczuła się też jego żona. W bardzo poważnym stanie oboje trafili do szpitala w Monzy. Według relacji wnuczki wcześniej przez tydzień, gdy byli chorzy, wzywany lekarz nie przyszedł z domową wizytą.

Koronawirus we Włoszech. Małżeństwo spędziło razem 63 lata. Zabił ich COVID-19

W szpitalu byli w osobnych salach. Po czterech dniach hospitalizacji najpierw zmarła Olga, godzinę później jej mąż.

731 osób zmarło ostatniej doby we Włoszech na Covid-19, co oznacza największą dobową liczbę zgonów od wczesnej wiosny. Potwierdzono 32191 nowych zakażeń koronawirusem - podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Wykonanych zostało 208 tys. testów.

Zobacz także

Łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii we Włoszech wzrósł do 46464.

RadioZET/ PAP