Zamknij

Tak źle we Włoszech jeszcze nie było. W ciągu doby zmarło prawie tysiąc osób

27.03.2020 19:30
Tak źle we Włoszech jeszcze nie było. W ciągu doby zmarło prawie tysiąc osób
fot. PAP/EPA/SERGIO PESCI

We Włoszech padł kolejny rekord zgonów. W ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 969 osób zakażonych koronawirusem. Z Lombardii, gdzie sytuacja jest najpoważniejsza, ciała zmarłych nadal masowo wywożone są przez wojsko.

Koronawirus we Włoszech nie odpuszcza. Sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem w tym kraju staje się z dnia na dzień bardziej dramatyczna. Tragiczny bilans już kilka dni temu pobił ten, który przedstawiają oficjalnie Chiny.

W piątek we Włoszech znów został pobity rekord zgonów. W ciągu ostatniej doby zmarło tam 969 osób chorych na Covid-19. Tym samym łączny bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 9134.

mid-epa08321405
fot. PAP/EPA/Andrea Fasani

Włosi, którzy jeszcze kilka tygodni temu podnosili się na duchu śpiewając i tańcząc na balkonach, żyją teraz w niepokoju. Lekarze z Lombardii, gdzie koronawirus szerzy się najbardziej (choć w piątek zanotowano lekki spadek zakażeń w stosunku do poprzedniego dnia), już dawno mówili o „tsunami”.

Wojsko wywozi ciała zmarłych z Bergamo

W połowie marca do pomocy zaangażowano w tym regionie wojsko, które ciężarówkami wywozi z Bergamo i okolic ciała zmarłych. Tamtejsze krematoria nie dają sobie rady. W piątek m.in. w miejscowości Novara, dokąd pięcioma wojskowymi ciężarówkami zawieziono kilkadziesiąt ciał, zabiły dzwony.

mid-epa08321394
fot. PAP/EPA/Andrea Fasani

Dotychczas we Włoszech potwierdzono 86,5 tysiąca przypadków zakażeń, z czego obecnie chorych na Covid-19 jest ponad 66 tysięcy osób, a 3700 leży na oddziałach intensywnej terapii. Zakażeń przybywa w zastraszającym tempie. W jeden dzień przybyło tam aż 4400 przypadków. Trzeba też jednak podkreślić, że tego samego dnia liczba wyleczonych wzrosła o 589. Łącznie w kraju wyzdrowiało prawie 11 tysięcy pacjentów. Szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro stwierdził w piątek, że Włochy zbliżają się do szczytu zakażeń.

Zobacz także

RadioZET.pl/corriere.it/PAP