Zamknij

Dramatyczna doba we Włoszech. Z powodu koronawirusa zmarło prawie 800 osób

21.03.2020 19:09
Dramatyczna doba we Włoszech. Z powodu koronawirusa zmarło prawie 800 osób
fot. LaPresse/Associated Press/East News

Na oczach całego świata rozgrywa się potworny dramat we Włoszech. W minioną dobę liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa sięgnęła tam prawie 800 – alarmują agencje. Z kolei z Bergamo w sobotę wyjechały kolejne wojskowe ciężarówki z trumnami, które nie mieszczą się już w tamtejszych kostnicach. - Tu każda rodzina będzie opłakiwać bliskich – powiedział ordynator jednego ze szpitali w tym mieście.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarły 793 osoby zakażone koronawirusem - podała w sobotę Obrona Cywilna na konferencji prasowej w Rzymie. Tym samym łączna liczba zmarłych wzrosła z 4032 do 4825.

Zobacz także

Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 42 tysiące ludzi. W ciągu jednego dnia zanotowano 4821 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Zobacz także

Od początku kryzysu epidemiologicznego wyleczonych zostało 6072 chorych. Od piątku liczba ta wzrosła o około 940.(

"Tu każda rodzina będzie opłakiwać bliskich"

- Każda rodzina w Bergamo będzie opłakiwać swoich bliskich. Nie ja to mówię, ale liczby - powiedział ordynator oddziału pneumologii w tamtejszym szpitalu imienia Papieża Jana XXIII Fabiano Di Marco, cytowany w sobotę przez włoskie media.

Zobacz także

Przypomniał, że kryzys w tym mieście w Lombardii wybuchł w niedzielę 1 marca.

Zobacz także

Wczesnym rankiem wchodzę na pogotowie, tego nigdy nie zapomnę. Jak na wojnie. Nie znajduję innego określenia. Wszędzie pacjenci z ciężkim zapaleniem płuc, którzy charczą, na noszach, na korytarzach

Fabiano Di Marco

Zobacz także

Podczas gdy we Włoszech chciano otworzyć na nowo miasta, my w ciągu 24 godzin wykorzystaliśmy 5 tysięcy masek ochronnych

Fabiano Di Marco

Poinformował, że w miniony wtorek liczba pacjentów w jego szpitalu z chorobą Covid-19 przekroczyła tych z innymi schorzeniami.

Z Bergamo wojskowe ciężarówki wywożą ciała zmarłych

70 trumien z ciałami zmarłych w Bergamo na północy Włoch wywiozły stamtąd w sobotę ciężarówki wojskowe do innych rejonów kraju, gdzie zostaną poddane kremacji - podały media. To kolejny transport zwłok z miasta pogrążonego w epidemii koronawirusa.

Zobacz także

Przewóz, między innymi do Emilii-Romanii, jest konieczny, ponieważ służby w Bergamo nie są w stanie spopielić wszystkich ciał. W Bergamo przepełnione są kostnice i zakłady pogrzebowe. W ostatnich tygodniach zmarło tam kilkaset osób.

Pierwsza kolumna wojskowych pojazdów z trumnami opuściła Bergamo - epicentrum zachorowań na Covid-19 - w środę.

Na razie w rejonie tym nie można organizować pogrzebów. Ceremonie zawieszono w związku z epidemią koronawirusa.

 

RadioZET.pl/PAP