Zamknij

1266 ofiar koronawirusa we Włoszech. Wysoki wskaźnik śmiertelności

14.03.2020 15:35
Koronawirus we Włoszech
fot. PAP

Śmiertelność z powodu koronawirusa we Włoszech wynosi 5,8 proc. - podał w raporcie krajowy Instytut Zdrowia. Średnia wieku osób zmarłych to ponad 80 lat i jest o 15 lat wyższa od średniej wieku wszystkich zakażonych. Kobiety stanowią 28 proc. wszystkich zmarłych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W dokumencie przedstawiającym statystykę przebiegu epidemii we Włoszech odnotowano, że nie żyje dwoje pacjentów w wieku poniżej 40 lat. To 39-letni mężczyzna ze zdiagnozowaną cukrzycą i otyłością, który zmarł w domu, oraz 39-letnia kobieta chora onkologicznie, która była wcześniej hospitalizowana.

Zobacz także

Ponadto Instytut podał, że średnia wieku zmarłych kobiet wynosi 84 lata, a mężczyzn około 80. Śmiertelność wśród zakażonych mężczyzn wynosi 7,2 proc., a u kobiet 4,1 proc.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

Wskaźnik śmiertelności rośnie w sposób znaczny w przypadku pacjentów, którzy ukończyli 70 lat. Zwiększa go, jak podkreślili lekarze, występowanie innych chorób - średnia liczba współistniejących schorzeń wśród zmarłych to 2,7.

Zobacz także

Ponadto w osobnym raporcie Instytutu Zdrowia zwrócono uwagę na to, że palenie papierosów dwukrotnie zwiększa ryzyko znalezienia się na oddziale intensywnej terapii w przypadku infekcji.

Zobacz także

Dotychczasowy bilans we Włoszech to 1266 zmarłych zakażonych koronawirusem i ponad 17 tysięcy potwierdzonych przypadków.

Koronawirus w Polsce - najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane
Koronawirus - raport, objawy, leczenie, epidemia, najważniejsze dane
Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
Koronawirus w Polsce. MAPA zakażeń z podziałem na miasta
Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
Tych leków nie wolno wywozić za granicę w związku z koronawirusem [LISTA]
Brak ubezpieczenia a koronawirus: kto zapłaci za badania?
Koronawirus w Polsce. Zamknięte kina, teatry i muzea w całym krajuSzkoły zamknięte. Rząd zawiesza działalność placówek oświatowych

RadioZET.pl/PAP