Zamknij

Disneyland i Wielki Mur zamknięte z powodu ataku koronawirusa

24.01.2020 14:48
koronawirus
fot. Shutterstock

Chiny wzmogły działania w celu powstrzymania niebezpiecznego koronawirusa, m.in. ogłaszając zamknięcie odcinków Wielkiego Muru i Disneylandu w Szanghaju. W związku z epidemią w mieście Wuhan w ekspresowym tempie ma powstać szpital na 1000 łóżek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Władze obawiają się, że wirus, który spowodował dotąd śmierć co najmniej 25 osób i wywołał ponad 800 zakażeń, może zacząć rozprzestrzeniać się szybciej w związku z chińskim Nowym Rokiem, kiedy setki milionów Chińczyków podróżują do swoich rodzin i za granicę podczas tygodniowych wakacji rozpoczynających się w piątek.

Zobacz także

Park rozrywki Disneyland w Szanghaju zostanie zamknięty od soboty z obawy, że w wolne dni, kiedy park byłby pełen odwiedzających, wirus mógłby się gwałtownie rozprzestrzenić.

Zobacz także

Lokalna gazeta rządowa "Changjiang Ribao" podała, że w Wuhan budowany jest nowy szpital na 1000 łóżek, w którym leczone mają być osoby zakażone. Maszyny budowlane, w tym 35 koparek i 10 spycharek, przybyły na plac budowy w czwartek wieczorem; obiekt ma być gotowy do 3 lutego.

>>> ZDROWIE RADIOZET.PL <<<

„Konstrukcja tego projektu ma rozwiązać problem brakujących zasobów medycznych” - napisano w artykule. „Będą to budynki prefabrykowane, więc nie tylko będą budowane szybko, ale również ich cena będzie niska” - podkreślono.

Zobacz także

Władze Pekinu wezwały mieszkańców powracających z obszarów, na których stwierdzono występowanie wirusa, do pozostania w domu przez 14 dni - poinformował w piątek "Beijing Ribao". Niektóre odcinki Wielkiego Muru Chińskiego w pobliżu Pekinu, w tym należące do najczęściej odwiedzanych, będą zamknięte dla zwiedzających od soboty.

Zobacz także

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w czwartek, że nowy koronawirus, wywołujący ostre zapalenie płuc, jest zagrożeniem dla Chin, ale powstrzymała się od ogłoszenia epidemii o zasięgu międzynarodowym.

RadioZET.pl/PAP