Zamknij

Koronawirus. Australia luzuje obostrzenia

18.10.2020 04:33
Melbourne
fot. WILLIAM WEST/AFP/East News

Drugie co do wielkości miasto Australii, Melbourne, poluzowało ograniczenia związane z epidemiczną blokadą, ponieważ liczba nowych i aktywnych przypadków Covid-19 nadal spada.

Od północy w niedzielę mieszkańcy Melbourne nie będą już mieli ograniczeń czasu, jaki mogą spędzać poza domem na naukę lub rekreację. Poprzednie ograniczenia zezwalające na podróżowanie tylko do 5 kilometrów od domu zostaną zmienione, od północy można będzie oddalać się od domu do 25 kilometrów. Dozwolone będą spotkania na świeżym powietrzu dla maksymalnie 10 osób z dwóch gospodarstw domowych, a golf i tenis mogą zostać wznowione.

Liczba zakażeń Covid-19 spada

Stan Victoria zgłosił tylko dwa nowe przypadki COVID-19 w niedzielę i żadnych zgonów. Średnia przypadków koronawirusa z 14 dni spadła do ośmiu, najmniej od czterech miesięcy. W niedzielę było tylko 137 aktywnych przypadków koronawirusa w stanie Victoria, 12 osób leczonych w szpitalu, żadna nie była na intensywnej terapii. Przepisy zostaną dodatkowo złagodzone 2 listopada, wraz z częściowym ponownym otwarciem sklepów, barów i restauracji.

RadioZET.pl/PAP