Zamknij

Donald Trump poddał się testowi na koronawirusa. Podano wyniki

15.03.2020 09:48
Donald Trump
fot. PAP/EPA

Prezydent USA Donald Trump nie ma koronawirusa. Jego test dał wynik negatywny - przekazał lekarz amerykańskiego przywódcy, Sean P. Conley.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Trump poddał się testowi na koronawirusa w piątek wieczorem. Nie wykazywał symptomów choroby. Na sobotniej popołudniowej konferencji prasowej poinformował, że zmierzono mu temperaturę i że jest ona "całkowicie normalna".

Badanie Trumpa wykonano na skutek presji ze strony dziennikarzy, którzy wskazywali, że wiele osób publicznych ogranicza kontakty, by potencjalnie nikogo nie zarażać.

Tydzień po obiedzie z brazylijską delegacją w Mar-a-Lago prezydent nie ma żadnych symptomów

 - zapewnił w oświadczeniu Conley.

Donald Trump nie ma koronawirusa 

Donald Trump pytany w sobotę, dlaczego na piątkowej konferencji w Białym Domu ściskał dłonie, odparł, że "ciężko jest pozbyć się przyzwyczajenia". - Rezygnacja z podawania ręki jest dobrą sprawą - dodał.

Począwszy od soboty rozpoczęto sprawdzanie temperatury każdej osoby, która ma kontakt z Trumpem - poinformował Biały Dom. Działania te - jak tłumaczył rzecznik Białego Domu Judd Deere - podejmowane są w ramach środków ostrożności.

Zobacz także

Stan zdrowia Trumpa był przedmiotem spekulacji odkąd w czwartek okazało się, iż u brazylijskiego urzędnika, z którym przywódca USA spotkał się w ubiegły weekend, wykryto Covid-19.

RadioZET.pl/PAP