Zamknij

Huczne wesele w czasie kwarantanny. Przyszło ponad 100 osób

17.04.2020 23:32
wesele w trakcie kwarantanny
fot. Hindustan Times

Podczas 40-dniowej ogólnonarodowej kwarantanny syn byłego premiera stanu Karnataka wziął ślub. Indyjskie media podały, że mimo zakazu zgromadzeń w uroczystości wzięło udział ponad stu gości, a wobec polityka zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek Nikhil poślubił 22-latenią Rewathi. Jak poinformował „The Economic Times”, pan młody przywdział kurtę - długą szatę - w kolorze kości słoniowej, a panna młoda - jedwabne sari tkane złotą nicią.

Na ślub syna byłego premiera stanu Karnataka H.D. Kumaraswamiego i wnuka byłego premiera Indii Deve Gowdy z panną młodą pochodzącą z rodziny byłego ministra mieszkalnictwa przyszło ponad sto osób.

Zobacz także

Przez epidemię koronawirusa i związaną z nią 40-dniową kwarantannę uroczystość została przeniesiona do prywatnej willi pod Bengaluru. W Karnatace podczas kwarantanny dozwolone są śluby w prywatnych rezydencjach na mniej niż sto osób.

Kumaraswamy, który był premierem stanu Karnataka do lipca 2019 roku, zapewniał wcześniej, że wszystkie środki zapobiegawcze w czasie epidemii koronawirusa będą przestrzegane. Polityk oświadczył, że radził się w tej sprawie 12-13 lekarzy rodzinnych.

Zobacz także

Jednak agencja ANI podała, że w ślubie wzięło udział ponad sto osób, a na zdjęciach i filmach ze ślubu widać, że mało kto nosił maski i zachowywał dystans. Agencja przypomniała, że uroczystość miała być skromna i tylko dla rodziny.

„Kumaraswamy publicznie oświadczył, że wytyczne (na czas epidemii - PAP) będą przestrzegane. Jest w życiu publicznym bardzo długo. Powinien się zastosować do wytycznych” - powiedział dziennikowi „Hindustan Times” wicepremier stanu Karnataka Ashwath Narayan, zapowiadając podjęcie działań urzędowych wobec rywala politycznego. „Nie może powiedzieć, że ludzie przyszli bez zaproszenia” - dodał.

W czasie ogólnokrajowej kwarantanny zakazany jest ruch pojazdów - Kumaraswamy postarał się o przepustki dla pojazdów gości.

Zobacz także

Polityk zapowiedział, że po zakończeniu kwarantanny zorganizuje specjalną imprezę dla członków i sympatyków partii. Jak podał „Hindustan Times”, na planowanym wcześniej weselu miało pojawić się 500 tys. mieszkańców dwóch okręgów wyborczych politycznych dynastii, które połączył ślub Nikhila i Rewathi.

RadioZET.pl/PAP