Zamknij

Klient zastrzelił kasjera. "Zwrócił uwagę na brak maseczki i odmówił sprzedaży piwa"

20.09.2021 21:47
Zastrzelił kasjera, bo zwrócił mu uwagę na brak maseczki
fot. Polizeipräsidium Trier

Klient zastrzelił 20-letniego kasjera na stacji benzynowej, który zwrócił mu uwagę na brak maseczki i odmówił sprzedaży piwa. Podejrzanego o zabójstwo zatrzymano - przekazała na konferencji prasowej niemiecka policja i prokuratura. 

Do zabójstwa doszło w sobotę (18 września) około godziny 19.45 w miejscowości Idar-Oberstein (Nadrenia-Palatynat). 49-letni mężczyzna wszedł na stację benzynową Aral bez maseczki, położył na ladzie sześciopak piwa i chciał zapłacić. Kasjer zwrócił mu uwagę, że musi nosić maseczkę i odmówił sprzedaży piwa – pisze niemiecki dziennik "Bild".

Zastrzelił kasjera, bo zwrócił mu uwagę na brak maseczki

Po godzinie klient pojawił się ponownie na stacji. Tym razem miał na sobie maseczkę. Wziął kolejny sześciopak piwa i podszedł do kasy. – Tam zdjął osłonę ust i nosa – poinformował prokurator Kai Fuhrmann. Kasjer ponownie poradził mężczyźnie, aby włożył maseczkę. Wtedy sprawca wyciągnął rewolwer i zastrzelił 20-latka.

"Wypowiedzi sprawcy na temat motywu wprawiają w osłupienie" - pisze "Bild". Według prokuratora Fuhrmanna, zatrzymany mężczyzna powiedział w trakcie przesłuchania, że podczas pierwszej wizyty w Aralu zapomniał o maseczce i dlatego odmówiono mu zakupu piwa. W domu, coraz bardziej zdenerwowany sytuacją, wziął broń i wrócił na stację benzynową. Celowo nie założył prawidłowo maseczki, aby wywołać reakcję kasjera. Następnie "bez wahania" pociągnął za spust.

Zabójca, którego zatrzymano w niedzielę rano, stwierdził, że pandemia Covid-19 bardzo mu doskwiera. Ofiara wydawała mu się być "odpowiedzialna za całą sytuację, ponieważ egzekwowała zasady" – zeznał.

Wobec podejrzanego o zabójstwo Niemca z powiatu Birkenfeld sąd rejonowy w Bad Kreuznach wydał nakaz aresztowania. – Podejrzany przyznał się do zabicia studenta, pracownika stacji benzynowej – poinformował prokurator.

"Zabójca nie był wcześniej notowany przez policję. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu śledczy znaleźli narzędzie zbrodni, a także inną broń palną i amunicję" – pisze "Bild".

RadioZET.pl/PAP - Berenika Lemańczyk