Zamknij

Koronawirus. Liczba ofiar w Europie przekroczyła 300 tysięcy

11.11.2020 01:19

Pandemia koronawirusa pochłonęła już w Europie ponad 300 tys. ofiar - informuje agencja Reutera. Na zamieszkanym przez 10 proc. światowej populacji kontynencie stwierdzono prawie jedną czwartą wszystkich zgonów na Covid-19 na świecie.

Koronawirus lekarze
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W Europie wykryto ponad 12,8 mln infekcji koronawirusem. W ciągu ostatniego tygodnia notuje się średnio 280 tys. nowych zakażeń dziennie (10 proc. więcej niż tydzień wcześniej), co stanowi nieco ponad połowę wszystkich nowych infekcji na świecie.

Władze państw europejskich obawiają się, że liczba zgonów i zakażeń będzie nadal rosła, pod presją znajdują się nawet dobrze zorganizowane systemy ochrony zdrowia na kontynencie - zauważa Reuters.

Koronawirus. Statystyka

W Europie wykryto ponad 12,8 mln infekcji koronawirusem. W ciągu ostatniego tygodnia notuje się średnio 280 tys. nowych zakażeń dziennie (10 proc. więcej niż tydzień wcześniej), co stanowi nieco ponad połowę wszystkich nowych infekcji na świecie. Władze państw europejskich obawiają się, że liczba zgonów i zakażeń będzie nadal rosła, pod presją znajdują się nawet dobrze zorganizowane systemy ochrony zdrowia na kontynencie - zauważa Reuters.

Najwięcej osób na kontynencie zmarło na Covid-19 w Wielkiej Brytanii - 49 236, następnie we Włoszech - 42 330, Francji - 40 987, Hiszpanii 39 756 i Rosji 31 161 - wylicza agencja. Łącznie w tych pięciu krajach zmarło prawie trzy czwarte wszystkich ofiar pandemii na kontynencie.

Szczepionka na Covid-19

Nadzieję w Europie wzbudziło ogłoszenie przez koncern Pfizer w poniedziałek ponad 90 proc. skuteczności szczepionki przeciwko Covid-19 przygotowywanej przez ten koncern i niemiecką firmę biotechnologiczną BioNTech, ale nie oczekuje się, że będzie ona ogólnie dostępna przed 2021 r. - pisze Reuters. Tej zimy, systemy opieki zdrowotnej będą musiały sobie poradzić jeszcze bez jej pomocy, ale władze państw europejskich mają nadzieję, że szczepionka powstrzyma kolejne fale epidemii w następnych latach - ocenia agencja.

RadioZET.pl/PAP