Zamknij

Pasażer zakażony koronawirusem leciał samolotem. Na pokładzie było 114 osób

14.03.2020 14:33
JetBlue
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Pasażer samolotu linii lotniczych JetBlue miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Mężczyzna mimo to wsiadł na pokład maszyny i odbył podróż z Nowego Jorku na Florydę. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna zakażony koronawirusem był na pokładzie samolotu JetBlue 253, który wylądował w środę wieczorem na międzynarodowym lotnisku w Palm Beach. Pasażer chwilę przed startem z międzynarodowego lotniska im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku otrzymał wiadomość potwierdzającą, że zachorował na Covid-19, chorobę zakaźną wywoływaną przez koronawirusa

Na pokładzie samolotu linii JetBlue było 114 pasażerów. Z relacji jednego z nich wynika, że zakażony mężczyzna miał na sobie maskę i rękawiczki. 

- Jego żona siedziała w tym samym rzędzie co ja i wspominała innym, że nie czuje się dobrze. Dodała, że dostała telefon z wynikami testu męża tuż przed naszym startem, co oznacza, że miał pozytywny test, ale nie ujawnił tego - powiedział pasażer Scott Rodman.

Zobacz także

Pasażer, który zataił informację o koronawirusie, otrzymał dożywotni zakaz lotów linią JetBlue. Pozostali pasażerowie lotu z Nowego Jorku na Florydę zostali poproszeni o zachowanie spokoju i obserwowanie swojego stanu zdrowia. 

Koronawirus w USA

Prezydent Donald Trump ogłosił w piątek wprowadzenie w USA stanu nadzwyczajnego w związku z epidemią koronawirusa. Krok ten pozwoli na przekazanie władzom stanowym większych funduszy federalnych na walkę z Covid-19. 

Amerykański przywódca zapowiedział też wprowadzenie regulacji, które umożliwią zwiększenie liczby łóżek szpitalnych. Prezydent wezwał też władze stanowe do tworzenia specjalnych ośrodków kryzysowych, a szpitale o wdrożenie planów awaryjnych.

Zobacz także

RadioZET.pl