Zamknij

Nie żyje 57-latek, który celowo zarażał innych koronawirusem

18.03.2020 17:07
Koronawirus
fot. AP /Associated Press /East News

Jak poinformował portal "Kyodo News", nie żyje 57-letni Japończyk, który świadomie zarażał innych koronawirusem. Mężczyzna mieszkał w Gamagori w prefekturze Aichi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dane zmarłego mężczyzny nie zostały podane do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że miał 57 lat i mieszkał w Gamagori w prefekturze Aichi. Mężczyzna zmarł 18 marca. Koronawirus wywołał u niego poważne zapalenie płuc.

Zobacz także

Japończyk dowiedział się o zarażeniu już na początku miesiąca. 57-latek kompletnie zlekceważył zalecenia lekarzy i urzędników i nie przestrzegał zasad kwarantanny.

Jak ustalono, na pewno odwiedził w tym czasie co najmniej dwa puby, w których spędził łącznie ok. godzinę. Miał tam uczestniczyć w konkursie karaoke, a także obejmować jedną z obecnych tam kobiet.

Zobacz także

57-latek został zatrzymany niedługo po tym, gdy sam pochwalił się pracownikowi pubu, że jest zarażony koronawirusem. Mężczyznę zatrzymano, a lokal zdezynfekowano. Niestety, u wspomnianej kobiety potwierdzono zarażenie COVID-19.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

Zobacz także

Zdaniem lokalnych mediów, mężczyzna nie tyle zlekceważył zalecenia, co świadomie zarażał innych. W rozmowie ze swoimi rodzicami miał zdradzić, że zaplanował sobie, że zarazi jak największą liczbę osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Japan Today, CNBC