Zamknij

Koronawirus na Teneryfie. MSZ potwierdza: Polacy wśród objętych kwarantanną

Dominik Gołdyn
25.02.2020 18:28
Teneryfa
fot. PAP/EPA

Tysiąc osób przebywających w hotelu na Teneryfie zostało objętych przymusową kwarantanną z powodu stwierdzonych tam dwóch przypadków koronawirusa. Wśród nich jest sześciu obywatele Polski, klientów polskiego biura podróży Itaka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Bogusław Trzeciak, konsul RP w Madrycie, przekazał we wtorkowe popołudnie, że sytuacja Polaków w hotelu na Teneryfie jest monitorowana. 

Wiceprezes zarządu Itaki poinformował, że w hotelu znajduje się aktualnie sześciu klientów biura. - Mają oni zapewnione pełne świadczenia hotelowe, tzn. noclegi i wyżywienie - podkreślił. Z uwagi na 14-dniową kwarantannę nikt nie może opuścić hotelu ani nie wejść do środka.

Koronawirus - Teneryfa. Turyści uwięzieni w hotelu

Koronawirusa stwierdzono u włoskiego lekarza pochodzącego z Lombardii, który przebywał na wakacjach na Teneryfie. Nieco później poinformowano, że zakażona jest także żona lekarza. Mężczyzna sam poprosił o przeprowadzenie testów, kiedy tylko zaobserwował u siebie pierwsze objawy wirusa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Turyści uwięzieni w hotelu na Teneryfie. Kwarantanna obiektu z powodu koronawirusa 

Hotel Costa Adeje Palace, w miejscowości Adeje na południu hiszpańskiej wyspy Teneryfa, jest strzeżony przez lokalną policję, nikt nie może tam przyjść ani stamtąd wyjść. Ponad 1000 turystów zostało poddanych kwarantannie. 

Hiszpańska telewizja RTVE pokazała turystów wyglądających z balkonów hotelowych. Wszystkim rozdano maski na twarz. Turyści mogli zejść na śniadanie i na obiad, jednak później większość zdecydowała się na pozostanie w pokojach hotelowych.

Zobacz także

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Choroba rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. na Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię. W Polsce dotychczas nie potwierdzono przypadku koronawirusa.

RadioZET.pl/PAP