Zamknij

Polki z Wuhan przyleciały do Warszawy. Trafiły do szpitala zakaźnego

21.02.2020 17:36
Ambulans
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dwie Polki przyleciały samolotem wojskowym z chińskiego Wuhan do Warszawy. Prosto z lotniska zostały przewiezione do Szpitala Zakaźnego w Warszawie — poinformował rzecznik prasowy MZ Wojciech Andrusiewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polski samolot wojskowy wylądował na lotnisku w Warszawie przed godziną 16:30. Na pokładzie maszyny znajdowały się dwie obywatelki Polski. Kobiety przez Francję, samolotem wyczarterowanym przez francuski rząd, dotarły do Paryża, skąd zostały odebrane przez nasz samolot wojskowy i przewiezione na Lotnisko Chopina

Polki przez cały czas lotu z Paryża aż do Polski znajdowały się pod opieką służb medycznych. Na pokładzie samolotu byli obecni ratownik i lekarz.

Panie czują się dobrze, nie notują żadnych oznak chorobowych. Prosto z lotniska zostały przewiezione do Szpitala Zakaźnego w Warszawie

— poinformował rzecznik prasowy MZ Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że obie panie zostały z lotniska zabrane prosto do szpitala transportem medycznym. 

Zobacz także

Koronawirus z Wuhan - najnowsze dane 

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń. Spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali.

Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji. 

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

RadioZET.pl/PAP