Zamknij

Koronawirus. Rząd Grecji wprowadza godzinę policyjną

12.11.2020 00:33
Grecja
fot. PAP/EPA/NIKOS ARVANITIDIS

Konserwatywny rząd Grecji ogłosił, że z powodu rekordowej liczby zgonów i znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem w kraju od piątku na terenie całej Grecji zostanie wprowadzona godzina policyjna.

"Od piątku, na terenie całego kraju między godz. 21:00 a godz. 5:00 rano następnego dnia będzie obowiązywać godzina policyjna" – oświadczył wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias. "Przebywanie na zewnątrz w tych godzinach będzie dozwolone wyłącznie ze względów zawodowych, zdrowotnych i dla wyprowadzania zwierząt w pobliżu domu" - zaznaczył.

Koronawirus w Grecji. Najnowsze dane

W środę w Grecji odnotowano 2752 przypadki zakażenia koronawirusem i rekordową liczbę zgonów, który w ciągu ostatniej doby było 46. W sumie do tej pory w Grecji obecność koronawirusa potwierdzono u 63 321 osób. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi 909. Na oddziałach intensywnej opieki medycznej przebywa obecnie 297 pacjentów z rozpoznanym Covid-19.

Krajowa kwarantanna

W Grecji od soboty w ubiegłym tygodniu obowiązuje ogólnokrajowa, trzytygodniowa kwarantanna. Wszystkie sklepy detaliczne, z wyjątkiem supermarketów, sklepów z żywnością i aptek, są zamknięte. Restauracje mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos.

Na każde wyjście z domu: do apteki, lekarza, sklepu spożywczego czy na spacer, Grecy potrzebują osobnego pozwolenia. Osoby pracujące mogą się przemieszczać pod warunkiem, że są w posiadaniu odpowiedniego zaświadczenia od pracodawcy.

Przedszkola i szkoły podstawowe są nadal otwarte, ale uczniowie szkół średnich przeszli na naukę zdalną.

RadioZET.pl/PAP