Zamknij

Pomoc w dobie epidemii. Pies dostarcza jedzenie schorowanej 71-latce

01.04.2020 18:27
Koronawirus
fot. ABC News

Na niecodzienny pomysł wpadła pewna mieszkanka Manitou Springs w Kolorado. W dobie szalejącej epidemii koronawirusa, kobieta postanowiła pomóc schorowanej, 71-letniej sąsiadce, angażując w to swojego psa. Przebywająca w izolacji starsza kobieta ma dzięki temu zapewnione świeże posiłki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

71-letnia Renee Hellman nie może samodzielne opuszczać swojego domu. Starsza kobieta cierpi na kilka chorób, które wpisują ją w grupę ryzyka w dobie zachorowań na Covid-19. Na pomoc uwięzionej w domu 71-latce przyszła jednak pomysłowa sąsiadka.

Zobacz także

Karen Eveleth, zainspirowana historią psa pocieszającego ludzi w szpitalu w Denver, wymyśliła, że przeszkoli swojego psa, aby ten dostarczał jedzenie 71-letniej Hellman. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz także

- Absolutnie się tego nie spodziewałam - mówi poruszona kobieta. - To było trochę niespodziewane - przyznała.

– Przygotowuję dla niej posiłki, a Sundance przynosi puste miski. Każdego dnia wysyłamy coś tam i z powrotem. Sundance jest po prostu szczęśliwy, że wykonuje swoją pracę - przekonuje Karen Eveleth.

Koronawirus w USA. Ponad 4 tys. zgonów

W Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad 4 tys. zgonów z powodu koronawirusa - informują w środę media w USA. Ogólna liczba ofiar śmiertelnych zwiększyła się o najnowszy tysiąc w nieco ponad dobę.

Zobacz także

Blisko połowa zgonów w USA przypada na stan Nowy Jork.

Zobacz także

Amerykańskie władze mówią, że scenariusze rozwoju epidemii zakładają od 100 tys. do nawet 240 tys. ofiar śmiertelnych epidemii w USA. Szczyt zakażeń w Stanach Zjednoczonych ma przypaść w okolicach świąt wielkanocnych.

RadioZET.pl/ ABC News/ CNN/ PAP