Zamknij

Chory na COVID-19 trafił za kratki. Kilka osób próbowało popełnić samobójstwo

27.04.2020 13:58
więzienie
fot. Pixabay

Bunt w ukraińskim areszcie w Czerniowcach po przyjęciu chorego na COVID-19. Grupa aresztantów zabarykadowała się w celach. Część próbowała popełnić samobójstwo.

O incydencie poinformowała w niedzielę ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. W areszcie śledczym w Czerniowcach, położonym w południowo-zachodniej Ukrainie, z piątku na sobotę wybuchł bunt. Powodem miało być przyjęcie osoby, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Grupa aresztantów zabarykadowała się w celach, trzech próbowało popełnić samobójstwo.

Zobacz także

Bunt w areszcie. Zabarykadowali się w celach, próbowali podciąć sobie żyły

Aresztanci zaczęli wyrażać masowy sprzeciw wobec nowej osoby, przyjętej w piątek ok. godz. 23. Jak przekazała Denisowa, władze obiektu poinformowały, iż aresztowani wzywali do buntu i zabarykadowali się w celach.

W sobotę rano trzech aresztantów stawiało opór podczas przeprowadzanej przez personel kontroli. Wobec siedmiu z nich trzeba było zastosować siłę fizyczną, a jednego zakuto w kajdanki. Na znak protestu trzech aresztantów próbowało podciąć sobie żyły.

Denisowa podkreśliła, że chory na Covid-19 jest izolowany. W placówce trwa kontrola.

Zobacz także

Koronawirus na Ukrainie

W obwodzie czerniowieckim, którego głównym miastem są Czerniowce, wykryto najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem na Ukrainie - 1341. W całym kraju w ciągu minionej doby wykryto 392 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a 11 chorych na Covid-19 zmarło. Bilans zainfekowanych wzrósł do 9009, a zgonów do 220. 864 osoby wyzdrowiały.

Według ukraińskiego rządu szczyt zachorowań na Covid-19 jest oczekiwany między 3 i 8 maja. W środę przedłużono do 11 maja restrykcje związane z pandemią.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP