Zamknij

Chory na koronawirusa dwukrotnie leciał samolotem Wizz Air. Wydano komunikat

26.02.2020 14:51
WizzAir
fot. Pixabay

Pasażer chory na koronawirusa na pokładzie samolotu Wizz Aira. Jak podaje serwis fly4free.pl, 71-letni Włoch dwukrotnie podróżował na trasie z Włoch do Rumunii. Węgierskie linie lotnicze Wizz Air wydały specjalne oświadczenie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus we Włoszech zbiera śmiertelne żniwo. W środę 26 lutego liczba osób zakażonych, które zmarły, wzrosła do 12. Dotychczas w całych Włoszech potwierdzono 374 przypadki zakażeń. Przypadki koronawirusa stwierdzono już w 10 z 20 regionów Włoch.

Zobacz także

Wizz Air. Włoch chory na koronawirusa na pokładzie samolotu 

Portal fly4free.pl poinformował w środę, że 71-letni obywatel Włoch chory na koronawirusa dwukrotnie podróżował na pokładzie samolotu linii Wizz Air: 18 lutego na trasie z Bolonii do rumuńskiego miasta Krajowa (lot W6 3762) i 22 lutego z Krajowej do Bolonii (lot W6 3671). Mężczyzna spotkał się w Rumunii ze swoją żoną oraz odbył kilka spotkań biznesowych. 

Informacje te potwierdzili przedstawiciele węgierskich linii lotniczych. Wizz Air zapewnia, że samolot został zdezynfekowany i w trybie pilnym wycofany tymczasowo z operacji lotniczych.

Członkowie naszej załogi są regularnie informowani o sytuacji, a także zostali poinstruowani jak rozpoznawać objawy koronawirusa. Mamy odpowiednie procedury czyszczenia samolotu w przypadku podejrzenia wystąpienia jakiejkolwiek choroby zakaźnej na pokładzie. Ponadto, zespoły obsługi technicznej Wizz Air oraz personel naziemny znają jasne wytyczne oraz procedury w zakresie obsługi potencjalnych przypadków, zalecone przez producenta naszych samolotów oraz odpowiednie organy ds. zdrowia. 

- czytamy w komunikacie przewoźnika.

We wtorek w związku z zagrożeniem koronawirusem na polskich lotniskach wprowadzono procedury poszerzonej kontroli osób przylatujących z krajów określanych jako kraje dużego ryzyka, przede wszystkim z Włoch, skąd połączeń jest najwięcej, a także z Chin. Artur Wichniarek - były piłkarz reprezentacji Polski, który w środę wrócił z Rzymu do Polski, pokazał, jak polskie służby medyczne działają na pokładzie samolotu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Członek personelu pokładowego z koronawirusem. Pasażerowie chcą odwoływać loty

RadioZET.pl/Fly4free