Zamknij

Koronawirus zaatakował w klasztorze. Nie żyje sześć zakażonych zakonnic

01.04.2020 18:57
Zakonnica
fot. Shutterstock

Koronawirus rozprzestrzenia się w kilku domach zakonnych we Włoszech. Jak podają włoskie media, w jednym z klasztorów na północy kraju zmarło sześć sióstr zakonnych zakażonych SARS-CoV-2. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u czterdziestu sióstr zakonnych z Domu Matki Małych Misjonarzy Miłosierdzia w Tortonie w północnych Włoszech. 12 marca z klasztoru ewakuowano dziewiętnaście zakonnic. Pozostałe siostry zostały poddane kwarantannie w innym miejscu. W budynku pozostało sześć najstarszych zakonnic, które nie wykazały pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, ale cierpią na inne problemy zdrowotne.

Włoska gazeta ''La Stampa'' poinformowała 27 marca o śmierci sześciu sióstr zakonnych. Zmarłe zakonnice miały od 82 do 98 lat. W szpitalu w Tortonie hospitalizowanych jest nadal dziewięć sióstr. Cztery zakonnice zostały zwolnione do klasztoru. 

W tej chwili dzielimy los wielu ludzi, którzy w całych Włoszech i na całym świecie doświadczają kruchości życia w obliczu czegoś, co nadchodzi i zaburza życie rodziny i  wspólnoty religijnej. Wierzę, że Pan wzywa nas dzisiaj, abyśmy służyły tutaj, w tej niepewnej sytuacji

- powiedziała siostra zakonna Gabriella Perazzi. 

Zobacz także

Koronawirus we Włoszech 

Koronawirus we Włoszech wciąż zbiera śmiertelne żniwo. W środę 1 kwietnia liczba zmarłych zakażonych koronawirusem wzrosła do 13155. W ciągu ostatniej doby zanotowano 727 zgonów. Łączba liczba osób zakażonych wynosi obecnie ponad 80 tysięcy. Od wtorku wzrosła o 2900.

W Lombardii zanotowano od wtorku 394 zgony. Jest wyraźny spadek przyjęć na oddziały intensywnej terapii. Trafiły tam w ciągu ostatniej doby 44 osoby. W regionie tym jest 1565 nowych przypadków koronawirusa. 

RadioZET.pl/eurasiareview.com/PAP