Zamknij

Wyszedł na spacer w stroju... dinozaura. Chciał uniknąć zarażenia

18.03.2020 15:38
Koronawirus w Hiszpanii
fot. Policja Local Murcia

Ponad 500 Hiszpanów zostało ukaranych grzywną za nieprzestrzeganie zasad wprowadzonych w niedzielę z powodu epidemii koronawirusa przez rząd Pedra Sancheza. W związku z lekceważeniem stanu zagrożenia epidemicznego do środy rano policja zatrzymała również 73 osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała hiszpańska policja, do zatrzymań doszło m.in. w Grenadzie, Madrycie, Murcji, Saragossie i w Segowii. Powodem akcji funkcjonariuszy było zwykle lekceważenie wprowadzonych przez rząd restrykcji lub stawianie oporu policjantom.

Zobacz także

Wśród zatrzymanych są m.in. organizatorzy nocnych zabaw, osoby, które obrażały policjantów, rzucały w nich przedmiotami, próbowały pobić, a nawet zarazić koronawirusem.

Zobacz także

W Segowii, w środkowej Hiszpanii, w poniedziałek zatrzymano agresywnego mężczyznę, który przy próbie zatrzymania zagroził, że “zarazi funkcjonariuszy koronawirusem”. Pluł też na policjantów podczas próby obezwładnienia go przez funkcjonariuszy. Wykonane po aresztowaniu badania potwierdziły w organizmie agresora obecność Covid-19.

Na spacer w stroju dinozaura

Policja w Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii zatrzymała mężczyznę, który wyszedł na spacer w stroju... dinozaura. Tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał jedynie wyrzucić śmieci, a nietypowy strój, miał go ochronić przed zarażeniem koronawirusem.

Zobacz także

Nietypowych sposobów uniknięcia zakazów pojawiło się jednak znacznie więcej. Jak donosi hiszpańska prasa, w ostatnich dniach odnotowano kilkadziesiąt przypadków nieuzasadnionego opuszczenia domu. Jeden z mieszkańców np. wyprowadził na spacer swojego... żółwia.

Jak powiedział szef rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES) Fernando Simon, liczba zainfekowanych koronawirusem w Hiszpanii pomiędzy wtorkowym, a środowym przedpołudniem powiększyła się o ponad 2,5 tys. pacjentów. W środę w południe łączną liczbę zakażeń w tym kraju szacowano na ponad 13,7 tys.

RadioZET.pl/PAP/ABC Espana/ Twitter