Zamknij

Kosmiczne oszustwo w Indiach. Ojciec z synem wyłudzili majątek na sprzęt dla NASA

Redakcja
11.05.2018 11:08
NASA
fot. Delhi Police

Skandal w Indiach. Ojciec z synem, udając naukowców, wyłudzili 200 tys. dolarów (715 tys. złotych). We własnoręcznie wykonanych skafandrach twierdzili, że pracują nad sprzętem dla NASA.

56-letni Virender Mohan Brar i jego 30-letni syn Nitin Mohan Brar trafili do aresztu po tym, jak na jaw wyszło ich oszustwo. Mężczyźni wyłudzili kapitał inwestycyjny, tłumacząc, że ich wynalazkiem wkrótce zainteresuje się Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

Wyłudzili na sprzęt dla NASA

Ojciec z synem twierdzili, że udało im się stworzyć tzw. ściągacz ryżu. Miało to być urządzenie generujące energię z piorunów i zgodnie z zapewnieniami Hindusów wkrótce miało trafić do NASA, co gwarantowałoby wysokie zyski. Przedsiębiorcy i inwestorzy wierzyli w to, wpłacając chętnie duże sumy. Łącznie udało im się oszukać 30 osób.

Zobacz także

Przekręt w Indiach

Policjanci z Delhi dowiedzieli się o wszystkim od jednego z wpłacających, który zaczął podejrzewać, że to oszustwo. Lokalna telewizja opublikowała policyjne zdjęcia, jak skuci w kajdany oszuści są prowadzeni do radiowozu.

Wcześniej sprzedawali węże

Co ciekawe, mają oni bogatą przeszłość kryminalną. W przeszłości sprzedawali pospolite węże, wmawiając kupującym, że to rzadkie gatunki posiadające właściwości lecznicze.

RadioZET.pl/TVN24.pl/Delhi Police/strz