Zamknij

Koszmar na wakacjach w Hiszpanii. Turysta padł ofiarą gwałtu

29.06.2022 18:09
Hiszpania, Walencja
fot. JOSE JORDAN/AFP/East News

Turysta został napadnięty na wakacjach w Hiszpanii. Irlandczyk powiedział funkcjonariuszom, że dwóch mężczyzn zmusiło go do stosunku seksualnego. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Hiszpańska policja prowadzi dochodzenie w sprawie rzekomego gwałtu na turyście z Irlandii. 28-letni mężczyzna zeznał, że padł ofiarą ataku na tle seksualnym podczas urlopu w Walencji.

Turysta zgwałcony na wakacjach. Poszedł na spacer

Dramat rozegrał się 18 czerwca w dzielnicy El Carmen, przy wyschniętym korycie rzeki. Irlandczyk zgodził się pójść na spacer z dwoma mężczyznami, których poznał ostatniego dnia urlopu w Walencji. Ci mieli najpierw zerwać z niego ubranie, a następnie zmusić do stosunku seksualnego.

Mężczyzna został zbadany w szpitalu La Fe. Lekarze potwierdzili jego wersję, rozpoznając obrażenia odpowiadające gwałtowi.

Policja wszczęła śledztwo. Sprawcami napaści mają być "mężczyźni pochodzenia arabskiego, którzy mówili po angielsku z francuskim akcentem".

Policja nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Jak donosi Irish Mirror, na razie nikogo nie zatrzymano.

RadioZET.pl/Irish Mirror

C