Zamknij

Kot... kandydatem w wyborach. Rekomendowała go lewicowa partia

03.03.2020 14:58
kot kandydatem w wyborach
fot. Shutterstock

Francuska, lewicowa partia La France Insoumise, ogłosiła kota o imieniu Rec swoim kandydatem w lokalnych wyborach w Rennes w Bretanii. Wybory odbędą się 15 i 22 marca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kot Rec stanie w szranki wyborcze w wyborach lokalnych we francuskim Rennes. Współautor niecodziennej kandydatury - Félix Boullanger przekonuje, że chce w ten sposób zwrócić uwagę na bagatelizowaną często kwestię ochrony praw zwierząt.

Zobacz także

Kota umieściła na swojej liście lewicowa partia La France Insoumise. Wiadomo także, że Rec przyjmie podczas kampanii ludzki pseudonim.

Zobacz także

Kandydaturę popierają działacze ruchu na rzecz zwierząt L214 Éthique & Animaux. W swoim komunikacie podkreślili, że wystawienie kota w wyborach lokalnych pomoże zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestie: zwiększenia ilości wykorzystywanego białka roślinnego w żywności, zakazu występu zwierząt w cyrkach oraz sterylizację bezpańskich kotów.

Kot Rec
fot. 20minutes.fr

Lewicowi działacze uspokajają jednak, że to jedynie symboliczna kandydatura i nawet w przypadku uzyskania przez Reca 99 proc. głosów, nie obejmie on samorządowego mandatu.

Zobacz także

RadioZET.pl/ 20minutes.rf