Zamknij

Muzyk KOD-Kapeli skazany za handel kobietami aresztowany na 3 miesiące

Redakcja
23.06.2017 17:17
Muzyk KOD-Kapeli skazany za handel kobietami aresztowany na 3 miesiące
fot. Tomasz Waszczuk/Agencja Gazeta

Na trzy miesiące krakowski sąd postanowił aresztować Konrada M., nieprawomocnie skazanego na 6,5 roku za handel kobietami. Postanowienie o aresztowaniu oskarżonego zapadło 13 czerwca w trakcie niejawnego uzasadniania wyroku - ustaliła w piątek PAP.

Krakowski Sąd Okręgowy nie podaje informacji w tej sprawie, zasłaniając się niejawnością procesu. Tymczasem do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wpłynęło już zażalenie obrońcy Konrada M. na postanowienie sądu okręgowego o aresztowaniu oskarżonego na trzy miesiące. Posiedzenie w tej sprawie wyznaczono na 4 lipca.

Zobacz także

Jak podawały media, Konrad M. to muzyk, lider KOD-Kapeli, uczestniczącej w manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji. W procesie, który toczył się za zamkniętymi drzwiami, oskarżonych było 15 osób. Sąd uznał winę wszystkich oskarżonych. Dziennikarze mogli wysłuchać tylko sentencji wyroku. Uzasadnianie go i ogłaszanie postanowienia o zastosowaniu aresztu odbyło się już za zamkniętymi drzwiami.

Według prokuratury na czele grupy zajmującej się handlem kobietami stał Konrad M., który za pośrednictwem ogłoszeń w mediach oraz przez internet oferował kobietom dobrze płatną pracę w charakterze hostess, reklamujących alkohole w renomowanych restauracjach, znajdujących się w atrakcyjnych miejscowościach we Włoszech i Grecji. Dopiero na miejscu kobiety dowiadywały się, że ich praca będzie polegała na świadczeniu usług seksualnych.

RadioZET.pl/pap/maal