Zamknij

Krasnodar. Ogromny pożar w ośmiopiętrowym bloku. Spłonęło blisko 90 mieszkań

13.09.2020 12:43
Krasnodar. Pożar bloku
fot. Twitter.com/bordoni_russia

Pożar w ośmiopiętrowym bloku mieszkalnym w rosyjskim Krasnodarze. Z budynku ewakuowano około 300 mieszkańców. Żywioł zniszczył blisko 90 mieszkań. 

Pożar bloku w Krasnodarze wybuchł około godziny 2:15 w niedzielę nad ranem czasu lokalnego. Ogień pojawił się w mieszkaniu na siódmym piętrze. Zniszczonych zostało około 88 mieszkań. W całości spłonęło ósme piętro budynku. Pożar został opanowany w niedzielę o poranku. Według dotychczasowych ustaleń nie było ofiar.

Rosja. Pożar bloku w Krasnodarze. Ewakuowano około 300 mieszkańców

Z żywiołem walczyło 140 strażaków korzystających ze specjalistycznego sprzętu gaśniczego. Akcja gaśnicza była bardzo utrudniona ze względu na duże zadymienie oraz fakt, iż pożar wybuchł na najwyższych piętrach budynku. 

Ogień rozszerzył się bardzo szybko z początkowych 800 do około 4,4 tys. metrów kwadratowych. Naczelnik miejscowej filii ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Oleg Wołynkin sprecyzował, że szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia sprzyjał fakt, iż poddasze budynku było drewniane. Ewakuowano ok. 300 mieszkańców bloku, których tymczasowo umieszczono w budynku szkolnym.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP