Zamknij
Krew św. Januarego
6 Zobacz galerię
fot. PAP/EPA

Krew św. Januarego przechowywana w ampułce w katedrze pod wezwaniem tego świętego w Neapolu stała się płynna - ogłosił arcybiskup Domenic Battaglia. Zgodnie z tradycją, cud powtarza się od kilkuset lat.

19 września obchodzony jest dzień św. Januarego - w rocznicę jego męczeńskiej śmierci w 305 roku. Od setek lat tego dnia krew należąca do patrona Neapolu staje się płynna. Cud nie jest oficjalnie uznawany przez Kościół katolicki, ale jest bardzo uroczyście celebrowany w stolicy włoskiego regionu Kampania, którego św. January jest patronem.

Krew św. Januarego upłynniła się. Kolejny cud w Neapolu

W minioną niedzielę krew św. Januarego znowu się upłynniła. Arcybiskup Domenic Battaglia poinformował o tym wiernych punktualnie o godzinie 10. - Dziękujemy Panu za ten dar, za ten znak tak ważny dla naszej wspólnoty - powiedział. 

- Wspaniale jest gromadzić się wokół tego ołtarza w celu celebracji Eucharystii życia i proszenia o wstawiennictwo św. Januarego, byśmy kochali coraz bardziej życie i Ewangelię. Nie zawsze nam się to udaje, bo życie naznaczone jest słabościami i kruchością - zaznaczył. To była pierwsza uroczystość w dzień św. Januarego, jaką odprawiał abp Battaglia mianowany w lutym ubiegłego roku - poinformowała telewizja Rai News.

Wierni w tym roku prosili świętego o pomoc w "przezwyciężeniu pandemii koronawirusa". Podczas uroczystości 16 grudnia ub.r. nie doszło do cudu, co dla neapolitańczyków oznaczało zapowiedź nieszczęścia.

RadioZET.pl/PAP