Zamknij

Krokodyl Mireczek odnaleziony w Ostrawie. Ukrył się w piwnicy

27.07.2021 23:35
Krokodyl Mireczek odnaleziony
fot. PolicieCZ

Krokodyl Mireczek odnalazł się w Ostrawie, niedaleko hodowli z której uciekł. "Krokodyl jest już ze swoim właścicielem. Nie uciekł daleko, tylko dobrze się schował" - poinformowała czeska policja.

Krokodyl Mireczek został odnaleziony w czeskiej Ostrawie. Istniała obawa, że gad przedostanie się Odrą na teren Polski, ale ostatecznie okazało się, że nie uciekł daleko.

- To młode zwierzę, które ma około metra długości, jest zwinne i jest w stanie łapać mniejsze psy i koty. Ze względu na to, że zwierzę było bez jedzenia od dwóch dni, może być niebezpieczne dla społeczeństwa - informowała rzeczniczka policji w Ostrawie Eva Michalíková.

Krokodyl Mireczek odnaleziony. Schował się w piwnicy swojego właściciela

Policja w Ostrawie bezskutecznie przeszukiwała całą okolicę. Dziś jednak akcja zakończyła się sukcesem. Krokodyl został odnaleziony niedaleko miejsca, z którego uciekł, a dokładnie w piwnicy swojego właściciela. 

"Krokodyl jest już ze swoim właścicielem. Nie uciekł daleko, tylko dobrze się schował" - podała policja.

Nie wiadomo, dlaczego hodowca krokodyla trzymał zwierzę na podwórku domku jednorodzinnego. Mireczek miał czip i dokumenty przedstawiciela zagrożonego gatunku.

Rzeczniczka lokalnej policji Eva Michalikova poinformowała, że zwierzę jest w dobrym stanie, a okoliczności jego hodowli będą wyjaśniać policjanci i służby weterynaryjne.

RadioZET.pl/ rp.pl/ idnes.cz/ PAP

C