Zamknij

Krokodyl zaatakował 9-latkę. Jej koleżanka zrobiła coś niesamowitego

05.11.2019 21:21
Krokodyl
fot. Shutterstock

11-latka z miejscowości Hwange w Zimbabwe została okrzyknięta bohaterką po tym, jak wskoczyła do strumienia i uratowała o dwa lata młodszą koleżankę, którą zaatakował krokodyl. 9-latka trafiła do szpitala z niegroźnymi obrażeniami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w miejscowości Hwange w Zimbwabwe. Dzieci pływały w strumieniu bez wiedzy i kontroli rodziców. W pewnym momencie 9-letnia dziewczynka znalazła się pod wodą.

- Podpłynęłam do niej, próbowała utrzymać się na powierzchni. Krzyczała, że coś gryzie ją i ciągnie w dół - mówi Rebecca Munkombwe, która natychmiast ruszyła młodszej koleżance na ratunek.

Zobacz także

Gdy Rebeca zanurkowała, zauważyła krokodyla, który zaatakował 9-latkę. Nie było już czasu, aby wzywać pomoc. Trzeba było działać natychmiast.

Nastolatka wpadła na pomysł, aby chwycić gada i wbić mu w oczy swoje palce. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Wystraszony krokodyl uciekł i nie zaatakował ponownie.

Zobacz także

9-latka trafiła do szpitala z powierzchownymi i niegroźnymi dla życia obrażeniami. Rebecca Munkombwe powiedziała mediom, że jest najstarsza z siedmiorga rodzeństwa i to dlatego wiedziała, jak ma się zachować w tej śmiertelnie niebezpiecznej sytuacji.

RadioZET.pl/ The Telegraph