Zamknij

Rośnie bilans ofiar ataku w Krzemieńczuku. Pod gruzami centrum handlowego odkryto 22 ciała

30.06.2022 18:34
Krzemieńczuk
fot. Facebook/DSNS

Pod gruzami centrum handlowego w Krzemieńczuku, zaatakowanego w poniedziałek rosyjską rakietą, ratownicy znaleźli 22 fragmenty ciał - poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy (DSNS). Dopiero ekspertyza pozwoli ustalić, ilu osób są to szczątki. Wcześniej władze potwierdziły śmierć 18 osób.

W wyniku ataku rakietowego na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim (środkowa część Ukrainy) dziesiątki osób uznano za zaginione. Na miejscu doszczętnie zniszczonej placówki handlowej wciąż trwa usuwanie gruzów.

Krzemieńczuk. Rośnie bilans ataku rakietowego na centrum handlowe

„Na godzinę 15:20 (30 czerwca) na miejscu akcji ratowniczej na terytorium centrum handlowego znaleziono kolejne pięć fragmentów ciał. Od początku prac znaleziono 22 fragmenty ciał” - podała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy (DSNS) w komunikacie na Facebooku.

Rzeczniczka DSNS Olha Kozak uściśliła w komentarzu dla portalu Ukrainska Prawda, że „oprócz znalezionych fragmentów ciał, potwierdzono śmierć 18 osób”. Służby przeprowadzą ekspertyzy, by ustalić, do ilu osób należały znalezione na miejscu tragedii szczątki.

Wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku w poniedziałek po południu. W momencie ataku, według informacji przekazanej przez prezydenta Ukrainy Wołodomyra Zełenskiego, przebywało ponad 1000 osób. Reuters podał w środę, powołując się na lokalne władze, że za zaginione uznano 36 osób.

RadioZET.pl/PAP/Facebook

C