Zamknij

Rosyjski pocisk trafił w centrum handlowe. W środku było ponad tysiąc osób

27.06.2022 16:55

Wołodymyr Zełenski przekazał, że rosyjski pocisk trafił w centrum handlowe w Krzemieńczuku, gdzie było ponad 1 tys. cywilów. Wskutek ataku rakietowego 10 osób zginęło i ponad 40 zostało rannych.

atak w Krzemieńczuku
fot. PAP/EPA

Rosyjski pocisk uderzył w centrum handlowe w Krzemieńczuku, gdzie było ponad 1 tys. cywilów. Gubernator obwodu połtawskiego Dmytro Łunin zaznaczył, że bilans ofiar i rannych to stan z godz. 19.30 miejscowego czasu. Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa.

Dowództwo ukraińskich sił powietrznych podało, że w budynek trafiły rakiety Ch-22 wystrzelone z bombowców Tu-22M3. Samoloty wyleciały z lotniska Szajkowka w obwodzie kałuskim w Rosji, a pociski wystrzeliły w obwodzie kurskim. Centrum handlowe całkowicie spłonęło. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia.

"Okupanci rozpoczęli atak rakietowy na centrum handlowe. Było ponad tysiąc cywilów. Centrum się pali, ratownicy gaszą pożary, liczba ofiar jest niewyobrażalna" - przekazał Wołodymyr Zełenski. Szef biura prezydenta Andrij Jermak w reakcji na ostrzał zaapelował o uznanie Rosji za kraj sponsorujący terroryzm.

RadioZET.pl