Zamknij

Ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko. Jest decyzja biskupa

Redakcja
24.06.2018 15:22
Ksiądz uderzył dziecko
fot. YouTube screen

Internautów na całym świecie zbulwersowało nagranie wideo na którym widać, jak ksiądz uderza małe dziecko. Jak informuje serwis ''The Independent'', 89-letni francuski ksiądz Jacques Lacroix został ukarany za swoje zachowanie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nagranie, które krąży w sieci, rejestruje ceremonię chrztu świętego. Niemowlak jest wyraźnie zdenerwowany i ciągle płacze. Przy rodzicach stoi ksiądz. Widać, że mówi coś do malca, być może starając się go uspokoić. W pewnym momencie wydaje się jednak bardzo zirytowany. Łapie główkę dziecka i przyciska do siebie w dziwny sposób, próbując przytulić. Malec się wyrywa. W pewnym momencie ksiądz uderza dziecko w twarz. 

Ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko

89-letni duchowny decyzją biskup został odesłany na emeryturę. Jacques Lacroix ma zakaz udzielania ślubów i chrztów. - Duchowny stracił zimną krew. To wina przemęczenia i wieku. Kapłan zapomniał, że chrzest powinien być radosnym wydarzeniem - powiedział biskup Nahmias.

Zobacz także

Sprawę na antenie radia France Info skomentował również ksiądz Lacroix. 89-latek zapewniał, że nie kierowały nim złe zamiary i chciał uspokoić płaczące dziecko. - To mój ostatni chrzest. Wszystko kiedyś się kończy - dodał.

RadioZET.pl/DG