Zamknij

Szokujące oświadczenie Harry'ego i Meghan. Wycofują się z rodziny królewskiej?

08.01.2020 20:37
książę Harry i Meghan
fot. Rex Features/East News

Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskiej i pracować, aby stać się niezależnymi finansowo – napisali w oświadczeniu, opublikowanym w środę na Instagramie, książę i księżna Sussex. Harry i Meghan tym samym zapowiedzieli, że zrzekną się części królewskich przywilejów. Oznacza to m.in, że para postanowiła wycofać się z życia publicznego rodziny królewskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ponadto, książę Harry i księżna Meghan chcą dzielić czas pomiędzy przebywaniem w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych (USA to ojczyzna księżnej Meghan). Oznacza to zapewne częściową przeprowadzkę.

Zobacz także

Ta geograficzna równowaga pozwoli nam wychować naszego syna w uznaniu dla królewskiej tradycji, w której został urodzony, ale też zapewni naszej rodzinie przestrzeń, która pomoże nam skupić się na następnym rozdziale, który obejmie m.in. naszą nową działalność charytatywną

The Duke and the Dutchess of Sussex/Instagram

Harry i Meghan rezygnują z książęcych statusów

Co dokładnie niesie ze sobą decyzja królewskiej pary? Książę i Księżna Sussex zdecydowali się zrezygnować z części królewskich przywilejów. Nie będą uczestniczyć w publicznym życiu rodziny królewskiej oraz rezygnują z życia na koszt podatników. Zamierzają pracować i "stać się niezależni finansowo”.

Zobacz także

 Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy się w tym roku na przejście do nowej, postępowej roli w ramach tej instytucji. Zamierzamy wycofać się jako”starsi” członkowie rodziny królewskiej i pracować, aby stać się niezależnymi finansowo, a jednocześnie nadal w pełni wspierać Jej Królewską Mość

The Duke and the Dutchess of Sussex/Instagram

Decyzja książęcej pary na pewno wstrząśnie brytyjską monarchią – brzmią pierwsze komentarze po publikacji zaskakującego oświadczenia.

RadioZET.pl/wprost.pl./wp.pl/Twitter/sussexroyal/Instagram/SkyNews/NewsExecutive